ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Hafif Yağmur
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 16:03

NATA’nın konutlarına büyük ilgi

NATAnın konutlarına büyük ilgi


Ankara’ya inşa edilen NataVega konut kuleleri, Başkentli yatırımcıların yeni gözdesi oldu.

Beton boru, prefabrik, çimento ve enerji yatırımları ile bilinen NATA Holding, konut üretimine de girdi.

Holdingin yeni projesi NataVega konut kuleleri bürokratların, iş adamların ve yurtdışı yatırımcıların gözbebeği haline geldi. Çevre yoluna yakın bir yere konumlanan kuleler, Çankaya ve Mamak’ın kesiştiği bölgede bulunuyor. Haziran 2013’te tamamlanması planlanan proje, Ankara’nın en yüksek konutları olma iddiasında.

NataVera ile ilgili açıklamalarda bulunan Nata Holding Yönetim Kurulu Başkanı Namık Tanık “ Ankara’nın en yüksek yapıtı 131 metre ile Atakule’ydi. Biz bir fark yaratalım istedik, 151 metrelik yüksekliğimizle bir rekora imza attık. 46 katlı konutlarımızda 24 saat kesintisiz giriş çıkış kontrollü güvenlik sistemi ve kapalı devre kamera sistemi ile son teknoloji kullanılarak konutların güvenliği sağlanacak. Bina girişlerinde lobi ve oturma alanları, açık-kapalı otoparklar, engelliler için düşünülmüş rampalar, yangın ihbar ve alarm sistemi ile kalorimetreli merkezi ısınma sistemi, elektrik kesintilerine karşı jeneratör ve eşyaların taşınması için yük asansörleri bulunacak.” dedi. Tanık, şehrin gürültüsünden uzak bir o kadar da şehre yakın olan konutların, Kızılay’a ve Ulus’a 10 dakika, Oran şehrine ve Çankaya 10 dakika, havaalanına ise 20 dakikalık mesafede olduğunun altını çizdi.

Namık Tanık, ”Elmadağ ve Ankara manzaralı projemiz Türkiye’nin en büyük Alışveriş Vadisi olan İKEA ve yakında Başkentlilere kapılarını açacak olan NataVega alışveriş merkezlerinin hemen yanında yer alıyor. Umut ediyorum proje, iş, yaşam, alışveriş ve eğlencenin bir arada olduğu hayat tarzını insanların hizmetine sunacaktır.” diye konuştu.

Yine Nata Holding imzası taşıyan Ankara İncek'te hayata geçirilen Nata İncek projesinin temelleri atıldı. Proje, inşaatının 6. katında olmasına rağmen Başkentliler’den tam not aldı. Nata İncek, bir çok ilke de ev sahipliği yapıyor. 60 bin metrekare inşaat alanı bulunan, 16 bin metre kare arsa alanı üzerine yapılan konutlar; alışveriş mekanlarına, TED Koleji'ne, hastanelere yakın mesafede konumlanıyor.

100 milyon dolar yatırımla hayata geçirilen NATA İncek projesi, 18 ve 20 katlı 4 rezidans ’dan oluşuyor. Namık Tanık “ İncek konutlarımız, alışılmışın çok dışında bir yaşam imkânı sunuyor. Çoğunluğunda katta iki daire yer alırken, tüm balkonlarımız göle bakıyor. Şehrin ortasında ama bir o kadar da sessiz bir yaşam sunuyoruz. En gelişmiş sosyal alanlar, akıllı ev sistemiyle hazırladığımız proje daha satışa çıkmadan, büyük ilgi gördü.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER