ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mart 2013 Pazartesi 16:21

NATA Holding, vakıf kurdu

NATA Holding, vakıf kurdu


"Dünyanın en büyük 225 uluslararası müteahhidi’ listesine giren NATA Holding, vakıf kurdu. Yönetim Kurulu Başkanı Namık Tanık, ‘en büyük hayali’ olarak nitelendirdiği vakfı kurmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.


NATA Holding‘e ait ‘NATA Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı’ hizmete sunuldu. Vakıf; NATA Yönetim Kurulu Başkanı Namık Tanık, eşi Aysel Tanık, kızı Büşra Hosta ve oğlu Yusuf Tanık kuruldu.

Tanık, konu ile ilgili yaptığı açıklamada amacının çocuklar için kalıcı çözümler sağlayabilmek olduğunu ifade etti. Tanık, "Vakıf kanalı ile Türk toplumunun kültürel, bilimsel ve sosyal gelişimine hizmet etmek, verimli, etkin ve yüksek düzeyde eğitim ve sağlık hizmetlerinin yerine getirilmesine katkıda bulunmak, çağdaş ve cumhuriyet ilkelerine bağlı Türk milletinin milli ahlaki manevi ve kültürel değerlerini benimseyen koruyan ve geliştiren insan haklarına ve Anayasa’nın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan demokratik laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne karşın görev ve sorumluluklarını bilen eğitim çerçevesi içinde katılımcı bir sivil toplum hareketi eğitimli ve sağlıklı nesiller yetiştirmek istiyoruz." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER