ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2013 Salı 16:37

MUTSO Başkanı, adaylığını açıkladı


Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş, 16 Şubat 2012 tarihinde yapılacak olan oda seçimlerinde tekrar aday olacağını açıkladı.

    Oda hizmet binasında basın toplantısı düzenleyen Bülent Karakuş, seçimlere MUTSO Güç Birliği Hareketi olarak gireceklerini belirterek, 2 dönem boyunca yaptıklarını ve yeni dönem için projelerini anlattı.
Başkan Karakuş, Muğla’daki tüm sorunları masa başında değil yerinde ve ilgili kurumlarla birlikte tartışarak belirlediklerini dile getirdi. Karakuş, “Bu noktada çözüm yollarını aradık. Bundan sonra da aynı yöntemle hep birlikte masaya yatırıp sorunları ve çözüm önerilerini tespit ederek, ilgili en üst makamlara kadar iletmeye devam edeceğiz.” dedi.

    Sekiz yıllık dönem süresince söz verdikleri tüm projeleri hayata geçirdiklerini kaydeden Karakuş; “MUTSO olarak ulusal ve uluslararası ölçekte etkili bir Muğla lobisi oluşturduk. Bağlı ilçelerimizde yerinde çözümler üretecek yetkili temsilcilikler kurduk. Göreve geldiğimizde 25 lira olan belge fiyatlarını ilk dönem 15 liraya indirdik, ikinci dönemin sonunda ise belge fiyatlarımız halen 20 lira olarak devam ediyor. Daha önce üyelerimizin ve diğer ihtiyaç sahiplerinin çok büyük zorluklarla ve masrafla İzmir Ulaştırma İl Müdürlüğü’nden aldıkları K belgelerini odamızda vermeye başladık.” diye konuştu.

    Turizmi 12 aya yayarak bölge ekonomisine katkı sağlaması açısından bir dizi çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Karakuş şunları söyledi: “Kırsal kesimde yaşayanları da turizme dâhil ederek aynı zamanda Muğla’nın markalaşmasında önemli rol oynayacak olan yaklaşık 800 kilometrelik Karia yürüyüş yolu projemizi tamamladık. Tüm bunların yanı sıra şu an içinde bulunduğumuz, Türkiye’de birçok kurumun ve kişilerin hayallerini süsleyen, içinde var olmanın özlemini duyduğu hizmet binamızı üyelerimizin hizmetine sunduk. Maddi imkânlar ölçüsünde ve ortak akılla yapılabilecek olanının en iyisini yaptık. Eğer bu bir başarı ise bunun sebebi geçmişte her iki dönemde de belirlediğimiz meclis üyesi ve yönetim kurulu üyelerimizin yetkinliği, konularında başarılı kişiler olmaları, ortak akıl üretme ve uygulama noktasında hiçbir siyasi düşünceye pirim vermemeleridir. Yapılan her şey sadece üyeler daha iyi hizmet daha güzel ortamlarda fakat aynı zamanda uluslararası standartlarda verilmenin çabası olduğu gerçeğinden yola çıkılarak yapılmıştır. Aynı bakış açısının devamı olarak da önümüzdeki dönem meclisimizi yeni projelerimizi hayata geçirmekte etkin, bilgili ve sağduyulu üyelerimizden siyasi düşüncelerine bakılmaksızın oluşturacağız.” 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER