ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2013 Salı 15:46

MÜSİAD'ın EBBÖ yarışması başlıyor


Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD), Ekonomi Basını Başarı Ödülleri (EBBÖ) yarışmasına başvurular başladı.
     MÜSİAD'tan yapılan açıklamaya göre, medya mensupları ve medya kuruluşlarının teşvik edilmesi amacıyla düzenlenen 13. MÜSİAD Ekonomi Basını Başarı Ödülleri yarışmasına aday olacak yayın ve haberlerin en geç 31 Ocak Perşembe gününe kadar MÜSİAD Kurumsal İletişim birimine ulaştırılması, önerilmesi ve ödüle başvuruların yapılması gerekiyor.
     Herhangi bir medya kuruluşunda profesyonel olarak görev yapan bütün medya mensuplarına açık olan yarışmada adaylar, 1 Ocak 2011 ile 31 Aralık 2012 tarihleri arasında ulusal gazete, dergi, internet sitesi ve televizyonlarda yayınlanmış en fazla üç ayrı çalışma ile başvurabiliyor.
     Yarışmaya gönderilecek haber ve yayınlar, akademisyenler, basın sektörünün deneyimli isimleri ve yazarlardan oluşacak jüri tarafından değerlendirilecek. Birinci seçilecek kişi ve kuruluşlar, MÜSİAD Yönetim Kurulu Özel Ödülleri ve Jüri Özel Ödülü almaya hak kazananlar, mart ayında düzenlenecek törenle ödülleriyle buluşacak.
     9 ana kategoride verilecek ödüller kapsamında, bu yıl haber ajanslarının haberleri de değerlendirmeye alınacak.
     Ekonomi Basını Başarı Ödüllerine, bir medya kuruluşunda (Ulusal gazete, dergi, internet sitesi, televizyon) görev yapan basın mensupları kişisel olarak ya da medya kuruluşları kurum olarak katılabilecek. Adayların, çalışmanın yayınlandığı haberin kupürünü, videosunu, linkini ya da internet adresini mail yoluyla ''sadi@musiad.org.tr'' ve ''seckin@musiad.org.tr'' adresine göndermeleri yeterli olacak. Yarışmaya MÜSİAD Yönetim Kurulu, EBBÖ Jüri Üyeleri, MÜSİAD personeli ve yakınları başvuruda bulunamayacak.
     Aday olacak çalışma ve yayınların, ''Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumlulukları Bildirgesi'' normlarına uygun olması ön şart olduğu yarışmada, bu şarta uymayan eserler, yarışma için teklif edilmiş olsalar dahi ön eleme kurulu ya da jüri tarafından yarışma dışı bırakılabilecek.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER