ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Eylül 2013 Cumartesi 22:10

MÜSİAD Başkanı Olpak: Anadolu’nun her noktasına ulaşmayı prensip edindik

MÜSİAD Başkanı Olpak: Anadolunun her noktasına ulaşmayı prensip edindik


Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, Anadolu’nun her noktasına ulaşmayı prensip edindiklerini belirterek, "İstihdam ve ihracat alanlarında MÜSİAD temsilcilerinin dünyanın her bölgesinde koşturduğunu görüyoruz. Ülkemizin milli gelirini kişi başına 10 bin dolara getirebildiğimizde önümüz tamamen açılacaktır ve son 5 yıl içerisinde milli geliri kişi başı 15 binin üzerine çıkarttığımız zaman hedefimize ulaşmış olacağız.” dedi.

MÜSİAD, 66. temsilciliğini Bitlis’in Tatvan ilçesinde açtı. Tatvan Cumhuriyet Caddesi üzerinde açılışı yapılan MÜSİAD Bitlis Temsilciliği’nin açılış programına katılan Genel Başkan Nail Olpak, “Çözüm sürecinin tüm Türkiye için hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diyerek, karşılıklı ilginin olduğu yerlerde şubeleşme çalışması yapmaya çalıştıklarını söyledi. Olpak, açılış konuşmasında şunları ifade etti:

“Biz sadece sayılarla olayı görmemekte, İstanbul’dan Türkiye’nin her noktasına ulaşmaya çalışan bir yaklaşım içerisinde hiç olmayan bir derneğiz. Olabildiği kadarıyla karşılıklı ilginin olduğu noktada şubeleşme çalışmalarını artırmaya gayret eden ve Anadolu’nun her noktasına ulaşmayı kendisine prensip edinmiş bir derneğiz. Zaten bölgede çok uzun zamandır şubelerimiz vardı, bugün de Tatvan’da açtığımız temsilciliğimizle yolumuza devam edeceğiz. Bundan sonra da Allah nasip ederse, ülkemiz ve halkımız için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Biz genel merkezden ülkenin her yerine ulaşmaya çalışmak yerine Batman’da, Diyarbakır’da, Elazığ’da, Muş’ta, Bitlis’te ve sayamayacağım birçok yerde var olarak çalışmalarımızı yürüten bir derneğiz. Çözüm süreci konusuna gelince, var olmak anlamında söylediklerim gerekli cevaptır sanırım.”

Bitlis ve Bitlis halkı için çok mutlu bir gün olduğunu belirten AK Parti Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz ise “İdari olarak bizim de üzerimize düşenler var ve biz de bunu tamamlamaya çalışıyoruz. Bankacılık konularında, kamu olarak desteklerimiz her ne kadar da çok olsa yine de yeterli gelmediğini biliyoruz. Finansal kredi ve kiralama kanunları çıktı. Türk Ticaret Kanunu değişti. Son dönem geçici verginin kalkması gündemdedir. Ülkemizde bilgi birikimi var ve yetişmiş insan kaynağımız var. Bunları çok iyi değerlendirerek dünyada çok daha üst seviyelere ulaşmayı hedefliyoruz. İstihdam ve ihracat alanlarında tüm MÜSİAD temsilcilerinin dünyanın her bölgesinde koşturduğunu görüyoruz.” dedi.

Bitlis Valisi Veysel Yurdakul da müstesna bir gün yaşandığını belirterek, MÜSİAD’ın çalışmalarını ve ruhunu çok iyi bilenlerden biri olduğunu söyledi. MÜSİAD çalışmalarını yakından takip ettiğini belirten Vali Yurdakul, şöyle devam etti: “Bitlis, maddi ve manevi anlamda kalkınmanın eşiğindedir. Dün bakanımızla enerji sözleşmesi yaptık. 400 milyon dolarlık bir yatırım gelecek. Şehrimiz doğalgaz, soba ve kazanlarla değil de jeotermal ile ısınan bir kent olacak. Nemrut bizim için her anlamda çok önemli bir kaynaktır. Burada turizmi de canlandıracağız. MÜSİAD’ın da buradaki temsilciliği bizi gururlandırdı ve bize güç katacağından eminiz. Bitlis MÜSİAD temsilciliği, bizim Euro Bitlis projelerimizin ortağı olacak. Milletvekillerimizle, valiliğimizle, kurumlarımızla, belediyelerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla biz bir olup, Bitlis’in güzel geleceği ve kalkınması için gereken her şeyi yapıyoruz ve kararlılıkla yapmaya devam edeceğiz.”

Tatvan MÜSİAD şubesinin açılış programına MÜSİAD Başkan Yardımcısı Abdurrahman Kaan, Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydın, Ahlat Belediye Başkanı Mümtaz Çoban, kurum amirleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, MÜSİAD üyeleri, iş adamları ve esnaflar katıldı. Açılış programı sonrası Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası ziyareti yapıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER