ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2013 Cuma 16:54

MÜSİAD Adana Şubesi'nde Yahşi dönemi


Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Adana Şubesi'nin 19.Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Kurulda yapılan seçimlerde şube başkanlığına Suat Yahşi getirildi.

MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Kaan yaptığı konuşmada derneğin her geçen gün daha da büyüdüğünü, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında şubeler ve temsilcilikler açarak işadamlarına hizmet verdiğini söyledi. Adana ekonomisine de değinen Kaan, Adana’nın geçmişte sanayi ve tarımda söz sahibi olduğunu belirterek, “Ülkemiz için Çukurova son derece önemlidir. Şimdi yeniden Adana ekonomisi canlanmakta ve gelişmektedir. Adana’nın geçen yılki ihracatını ve ihracat çeşitliliğini artırması sevindirici bir gelişme. Bu yılın ekonomik olarak daha iyi geçmesini bekliyoruz.” diye konuştu.

2013 yılı içerisinde büyümenin yüzde 4 civarında olmasını beklediklerini ifade eden Abdurrahman Kaan, “Avrupa Birliği'ndeki daralmaya rağmen ihracatta yoğunlaşarak, katma değerli ürünler üreterek ülkemizde yüzde 4'ün üzerinde büyümeyi sağlamak için gerekli adımları atmaya gayret edeceğiz." diye konuştu.

Kaan, bankaların KOBİ'lere finansmana ulaşma anlamında daha fazla yardımcı olması gerektiğine değinerek, "Bankalara diyoruz ki; ipoteklere ve teminatlara sağladığınız kadar projeye de kredi sağlayın. Proje iyiyse, getirisi götürüsü ortaya konulmuşsa, yenilikçi yatırımlarla büyüyelim, yol olalım. Bu konuda bankaların projeye ortak olma noktasında da gerekli çalışmaları yapmasını istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş da sivil toplum kuruluşlarının ülke ve bulundukları illerin sorunlarıyla yakından ilgilenmelerinin çok önemli olduğuna dikkat çekerek, sivil toplumun demokrasinin önemli bir ayağını oluşturduğunu söyledi. MÜSİAD Adana şubesinin sivil toplum kuruluşları içerisinde çok önemli bir yeri olduğunu belirterek yaptıkları güzel çalışmalarından ötürü mevcut yönetimi kutluyor ve yeni yönetime de başarılar diliyorum dedi.

Yapılan konuşmaların ardından plaket töreni, yeni üyelerin tanıtılması ve Genel Kurul seçimleri yapıldı. Seçimlere tek listeyle giren Suat Yahşi MÜSİAD Adana Şube Başkanlığına getirildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER