ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 15:48

Muğla’ya 170 bin İngiliz turist hedefi

Muğlaya 170 bin İngiliz turist hedefi


İngiltere’nin kuzey ülkelerinden Türkiye’de tatili ön plana çıkaran reklamlar yaparak, 52 uçağının 19’unu her hafta Dalaman’a gönderen Jet2Holidays bu yıl Türkiye’ye 170 bin İngiliz turist getirmek istiyor.

    İngiltere'nin önde gelen tur operatörlerinden Jet2holidays'in CEO'su Steve Heapy ve üst yönetimi Marmaris, Fethiye ve Bodrum’da turizmcilerle bir araya geldi. Marmaris’te Mares Otel’de yapılan toplantıya Marmaris Kaymakamı Ali Galip Saral, ATM Dalaman Genel Müdürü Hamdi Güvenç , İçmeler Belediye Başkanı Zeki Eren ve çok sayıda turizmci katıldı.

    Toplantının açılışında söz alan Libero Tours’un sahibi Ceyhun Eroğlu, ATM Dalaman Genel Müdürü Hamdi Güvenç’in Muğla Turizmine ciddi katkı sağladığına işaret ederek, “Hamdi bey, İngiltere’nin önde gelen tur operatörlerinden birisi olan Jet2holidays'in Dalaman’a yaptığı seferlerin artırılması sürecinde etkin rol oynadı. Muğla turizmi adına, turizm sektörü adına kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

    İngiltere'nin 3. büyük tur operatörü olan Jet2holidays'in CEO'su Heapy ve üst yönetim kadrosu gelecek yıllardaki programlarını açıkladı. Heapy, bu yıl en az 170 bin turisti Türkiye'ye getirmeyi hedeflediklerini belirterek, “Otellerin kapılarının açılması halinde 2014 yılında bu rakamı 320 bine çıkarmak istiyoruz. Bizim Dalaman’a yaptığımız uçak seferleri konusunda ciddi görüşmeler yaptık. Önümüzdeki dönemde de bu işbirliği sürecek.” ifadelerini kullandı.

    Türkiye'ye 5 yıl önce girdiklerinde hiç bir şeyin olmadığını ifade eden Heapy, “Şu anda 52 uçağımızla yaklaşık 100 bin İngiliz turist getiriyoruz. Dalaman'a bu yıl haftada 19 uçak indiriyoruz. Türk hükümetinin ve otellerin desteği ile büyümek istiyoruz. Suriye’deki savaş ya da Türkiye’ye karşı yapılan terör eylemleri kesinlikle İngilizleri korkutmuyor. Türkiye çok büyük ülke. Suriye ve bölge halkının sorunları var ama Türkiye en güvenli destinasyonlardan biridir." diye konuştu.

    Toplantıya katılan ATM Dalaman Genel Müdürü Hamdi Güvenç de katılımcılarla yaptığı görüşmelerde önümüzdeki dönem bölgeye daha fazla turistin getirilmesiyle ilgili görüş alışverişinde bulundu ve özellikle turizm sektörünün sürece desteğini artırmasını istedi.

    Toplantıda Genel Menajerler Emma Greay ve Zoe Towers'ta yaptıkları sunumda satış, pazarlama ve reklam yöntemleri hakkında bilgiler aktararak, Türkiye'ye en fazla turist getiren 3. şirket olduklarını anlattı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER