ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mart 2013 Cumartesi 16:55

MODEKO 2013 tasarım ödülleri verildi

MODEKO 2013 tasarım ödülleri verildi


Mobilya sektörüne vizyon katmak için 24. İzmir Mobilya Fuarı (MODEKO 2013) kapsamında düzenlenen Mobilya Tasarım Yarışması'nın ödülleri törenle verildi. Yarışmaya, iç mimarlık ve tasarım bölümlerinde okuyan yaklaşık 250 öğrenci başvurmuştu.

"Uyanış" temalı yarışmada değerlendirmeyi Mustafa Demirkan, Tolga Şınık, Necip Aygül, Selçuk Demirci, Can Özcan, R.Semih Güven ve Serap Önder’den oluşan jüri yaptı. Kavramlardan yola çıkıp farkındalık taşıyan her tasarımın üzerinde titizlikle duruldu. İzmir Hilton Otel’de düzenlenen törenle ödüller verildi. Birinci Ozan Korkut ve Tuğçe Oğuztürk’ün 3 bin TL’lik ödülünü Efor Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Doğan İşleyen, ikinci Özge Peynirci’nin 2 bin TL’lik ödülünü Genel Müdür Nuray Eyigele, üçüncü Senem Sevinç’in bin TL’lik ödülünü ise Hafele Mobilya Aksesuarları İzmir Temsilcisi Tolga Şınık verdi.

Yarışmanın önümüzdeki fuarlarda da devam edeceğini belirten Genel Müdür Eyigele, “Günümüzde her şeyde, her yerde gördüğümüz tasarım tekrarlarına ve mekan, mobilya, doğa ilişkisine dikkat çekmek istedik. Mobilya sektörünün gelecek vizyonunun geliştirilmesine katkı, Türkiye mobilya endüstrisinin tasarım kalitesini ve çağdaş Türkiye tasarımını simgeleyen ürün kimliğini desteklemek, geleceğin tasarımcı adaylarının sektörle buluşmasını sağlamak ve bu alandaki başarılı tasarımları ödüllendirmek için yarışma düzenledik.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER