ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Şubat 2013 Çarşamba 14:22

MODEKO 2013 mobilyacıları İzmir’de buluşturdu

MODEKO 2013 mobilyacıları İzmirde buluşturdu


 Efor Fuarcılık’ın sektörel oda ve derneklerin işbirliğiyle düzenlediği 24. İzmir Mobilya Fuarı (MODEKO 2013) kapılarını açtı. 3 Mart 2013’e kadar İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda devam edecek organizasyon kapsamında Türkiye’nin önemli mobilya üreticilerinden 187’si stant kurdu. 1-A, 1-B, 2, 3 ve 4 numaralı sergi salonlarının tamamının kullanıldığı fuar alanında fabrikasyon mobilya üreticileri için 1A, 1B, 2 ve 3, modern, avangart ve klasik mobilyalar için 4 numaralı sergi salonları ayrıldı. Stantlarda modern ve klasik mobilyalar, eskitme ve modüler mobilyalar, masa, sandalye, kanepe ve koltuklar, bebek ve genç odaları, yatak ve yatak setleri, ofis mobilyaları, mutfak mobilyası, bahçe mobilyaları, ev dekorasyonu ve aksesuarlarıyla aydınlatma ekipmanları sergileniyor.

Türk mobilya endüstrisinin, zengin renk ve ürün seçenekleriyle yeni koleksiyonlarını ilk kez MODEKO 2013'te sergilediğini belirten Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele, 170’ten fazla ülkeye ihracat yapan yerli üreticinin imalat ve pazarlama gücünün, stant ziyaretlerinde daha iyi anlaşılacağını ifade etti. Eyigele, “Çeyrek asır önce MODEKO ile yerli mobilya üreticimiz bir açılım başlattı. O dönemde ilçelerdeki küçük atölyelerde üretim yapan çok sayıda mobilyacımız, fuar katılımlarıyla Türkiye ve dünyanın dört bir yanına mal satar oldu. Cari açık vermeyen mobilya sektörümüzün yıldızı her geçen gün biraz daha parlıyor. Katılımcılarımız, yılların bilgi birikimiyle ortaya koydukları üretim ve hizmetlerini sergiliyor. Yerli ve yabancı sektör profesyonelleri, bizim de katkılarımızla İzmir’e geldi. Binlerce iş görüşmesinin taraflara kazançlar getirmesini, yeni kapılar açmasını ve fırsatlar oluşturmasını diliyorum.” dedi.

Fuarın açılışına İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, İzmir Mobilyacılar Odası Başkanı Tevifk Özdemir, İzmir Mobilyacılar Derneği Başkanı Mustafa Kara, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. Vali Kıraç’ın mobilya sektörünün önemini belirten konuşmasının ardından iyi dileklerle açılış kurdelesi kesildi. Katılımcı stantlarını birlikte ziyaret eden davetliler, sektörün son trendlerini yakından gördü. Efor Fuarcılık, yurtiçinde 60 bin davetiyeyle il ve ilçelerdeki sektör profesyonellerine ulaştı. Çok sayıda il ve ilçeden alım heyeti geldi. Son beş yılda alım heyeti ve ziyaretçi yoğunluğu gösteren Rusya, İran, Bulgaristan, Yunanistan, Makedonya, Libya, Suriye, Fas, Tunus, Cezayir, Portekiz ve Almanya’da da fuarın tanıtım çalışmaları yapıldı. Yabancı sektör profesyonellerinin verimli iş görüşmeleri için ulaşım ve konaklama zaman dilimleri planlandı. İthalatçılar, ihracatçılar, satın almacılar, bayiler, mimarlar, iç mimarlar, dekoratörler, endüstriyel tasarımcılar ve mobilya yan sanayi üreticileri, organizasyona daha ilk gününde büyük ilgi gösterdi. Fuar, 11.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER