ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mart 2013 Pazartesi 20:05

Mısırlı firma, yatırım için Başkan Acar'la görüştü


 Merkezi Mısır’da olan mermer fabrikası, Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde yatırım yapmayı planlıyor.

İsmi MMA mermer olan Mısır merkezli mermer fabrikası, yatırım için Belediye Başkanı Saffet Acar'la görüştü. 6 ay içerisinde büyük bir yatırım yapmayı planladıklarını belirten MMA Firması Türkiye Genel Müdürü Sadık Yüncü, yatırım konusunda çok ciddi olduğunu ve yer tahsisi yapılması ardından ilk altı ay içinde fabrikayı kurmayı planladıklarını söyledi.

Altyapı, makine, ekipman ve tüm sistemin hazır olduğunu ifade eden Yüncü, “Yatırım için acele ediyoruz. Bir an önce yatırımın Dinar’a kurulması planlanıyor. İlk etapta 100 personel istihdam edilecek. İlerleyen zamanlarda ise işçi istihdamı artacak.” dedi.

Belediye Başkanı Saffet Acar da yetkililere, ilk etapta OSB’ye başvurmalarını, belediye olarak kendilerine düşeni yapmaya hazır olduklarını belirti. Acar, Dinar Organize Sanayi Bölgesi'nin, kısa bir süre içinde mücavir alan içerisine alınacağını, müracaatlarını yaparak gerekli işlemleri tamamlamalarını söyledi. Başkan Acar, bu hususta belediye olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER