ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Hafif Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Eylül 2013 Pazar 15:26

Milletvekili Demir, esnaf ve vatandaşlarla buluştu

Milletvekili Demir, esnaf ve vatandaşlarla buluştu


Samsun'da esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, Mısır ve Suriye'de yaşanan insanlık dramına dikkati çekerek, merhamet etmeyene merhamet edilmeyeceğini söyledi.

Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı İhsan Kurnaz ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte OSB'de işadamı Hakan Öziç tarafından verilen kahvaltıya katıldı. Öziçler Yemek'te gerçekleşen programda işadamları, esnaflar ve vatandaşlar yer aldı. Konuşmasında ülke gündemine dair açıklamalar yapan Demir, "Kapılarımızı kardeşlerimize açmalıyız. Son 10 yılda Türkiye büyük mesafe kat etti. Mısır'da, Suriye'de, Afganistan'da yaşanan acılar var. Kat ettiğimiz bu mesafeyi buradaki kardeşlerimizle paylaşacağız. Merhamet etmeyene, merhamet edilmez. Türkiye'ye sığınanlara desteğimizi yapacağız. Bunu sadece devlet eliyle değil, milletin yardımlarıyla da yapıyoruz, yapacağız." dedi.

Türkiye'ye sığınanların Samsun'a da yerleştirildiğine dikkati çeken Milletvekili Demir, "Sokaklarda bu kardeşlerimizi görebilirsiniz. Bunlar çeşitli iç sebeplerden dolayı ülkelerini terk etmiş ve Türkiye'ye sığınmışlardır. Yaşadıkları bazı sorunlar var. Bunların çözümü için geçtiğimiz günlerde TBMM İnsan Hakları Mülteciler ve Sığınmacılar Alt Komisyonu olarak Samsun'da toplantı yaptık. Yaşanan sorunları dinledik. Çözüm önerilerimizi rapor olarak TBMM'ye sunacağız. Biz devlet olarak gerekenin yapılması konusunda üzerimizi düşeni yapacağız. STK'lar aracılığıyla onlara sizler de yardımcı olun. Onların bir zamanlar verdiği destekle Türkiye bugün bu konuma geldi. Bizler de onlara sahip çıkmalıyız." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER