ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Çok Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2013 Salı 21:03

Metin Kalkavan yeniden aday oldu


İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri (İMEAK) Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan, başkanlık için yeniden aday olduğunu açıkladı.

Metin Kalkavan, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, ''Geleceği birlikte planlamak, birlik beraberlik içinde, gemide ahengi bozmadan, yarım kalan projelerimizi tamamlamak, denizcilik sektörümüzü bir üst boyuta taşımak için adaylığımı açıklıyorum'' dedi.

Açıklamasında 10 yıldır başkanlığını sürdürdüğü Deniz Ticaret Odası'nda (DTO) birçok ilke imza attıklarını belirten Kalkavan, ''Demir almak da, demir atmak da yürek ister. 10 yıldır Deniz Ticaret Odası Başkanlık görevini yürüttüğüm süre içinde, yeri geldiğinde demir almayı, yeri geldiğinde de demir atmayı bildik. Bunu yaparken denizcilik sektörünü ileriye taşımak, ayrımcılık yapmadan, birlik beraberlik içinde ortak bir sinerji yaratarak, sektörün bütün kesimlerinden aldığımız destek ile Türk denizcilik sektörünü evrensel boyuta taşımak için çaba sarf ettik'' ifadelerini kullandı.

Kalkavan, şunları kaydetti:

''Ayrımcılık yapmadık, kimseyi ötekileştirmedik. Çünkü denizde şaka olmayacağını biliyorduk. Gemide birlik, beraberlik, ortak sinerji yoksa, küçücük bir fırtınada gemi batar. Sektör, üniversite ve idare ile yarattığımız bu birlik beraberlik ışığında, her koşulda gemimizi sağ ve salimen güvenilir limanlara ulaştırmayı başardık. 'Vira Bismillah' diyerek, yarım kalan projelerimizi tamamlamak için yeniden adayım.

Bundan tam 10 yıl önce 'Vira Bismillah' diyerek demir aldığımız gün, 'Denizci Millet, Denizci Ülke' şiarıyla yola çıkmıştık. Gerek uluslararası arenada, gerekse ulusal anlamda denizciliğin gelişmesi için her türlü çaba ve gayreti gösterdik. Başta Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Hükümetimiz, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız ve idaremizle yaptığımız işbirliği ve ortak sinerji, Türk denizcilik sektörünü uluslararası alanda marka yapmıştır.''

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER