SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Aralık 2014 Salı 16:15

Merkez ve Hazine'den döviz desteği

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/40-1493346-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/40-1493346-622x360.jpg
Merkez ve Hazineden döviz desteği

Merkez Bankası ve Hazine Müsteşarlığı enerjide ihtiyaç duyulan döviz desteğini sağlayacak.


Merkez Bankası, enerji ithalatçısı kamu iktisadi teşebbüslerinin döviz ihtiyacının gerekli görülen kısmının Hazine Müsteşarlığı ve TCMB tarafından doğrudan karşılanmasının uygun görüldüğünü bildirdi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), enerji ithalatçısı kamu iktisadi teşebbüslerinindöviz ihtiyacının gerekli görülen kısmının Hazine Müsteşarlığı ve TCMB tarafından doğrudan karşılanmasının uygun görüldüğünü açıkladı.

TCMB'den döviz likiditesine ilişkin yapılan duyuruda, enerji ithalatçısı kamu iktisadi teşebbüslerinindöviz ihtiyacının gerekli görülen kısmının Hazine Müsteşarlığı ve TCMB tarafından doğrudan karşılanması uygun görüldüğü ve uygulamanın 17 Aralık 2014 tarihinden itibaren başlayacağı kaydedildi.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Yaş Meyve Sebze Ihracatına Ruble Darbesi

SONRAKİ HABER

Rus piyasaları sarsıldı

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.