ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 19:39

Merkel ile İspanya Başbakanı Rajoy buluştu


 Almanya Başbakanı Angela Merkel, İspanya'nın ekonomik reform çabalarını överek, İspanya'da borç krizinin üstesinden gelmek için yapılanlara büyük saygı ve hayranlık duyduğunu belirtti.
    
Merkel, Berlin'de, İspanya Başbakanı Mariano Rajoy ile bir araya geldi. İki lider arasında yapılan görüşmeden sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Merkel, İspanya'nın reform çabalarından övgüyle söz etti.
    
Almanya'nın, İspanya'da borç krizinin üstesinden gelmek için yapılanlara büyük saygı ve hayranlık duyduğunu söyleyen Merkel, reformların etkisini göstereceğine inandığını dile getirdi.
    
Merkel, iki ülkede gençler arasındaki işsizliğe karşı mücadeledeki işbirliğinin önemine de dikkat çekti.
    
''İspanya'da mali piyasaların yeniden yapılandırma süreci yakında tamamlanacak''
    
Rajoy da, ülkesindeki mali piyasaların yeniden yapılandırma sürecinin yakında tamamlanacağını belirterek, hükümetin bütçe açığını kapatmak ve ekonomiyi güçlendirmek için çaba sarf etmeyi sürdüreceğini kaydetti.
    
Berlin'de ayrıca iki ülke bakanlarının katıldığı hükümetlerarası toplantı da düzenlendi.
    
Bu toplantıdan sonra bir açıklama yapan Merkel, Rajoy ile güvene dayalı bir ilişki içinde olduklarını ve gelecekte de birlikte çalışmayı sürdüreceklerini vurguladı.
    
Hakkındaki yolsuzluk iddialarının yanlış olduğunu yineleyen Rajoy ise, bu olayın İspanya'da borç krizine karşı yapılan reformlara zarar vereceği yönündeki spekülasyonlara katılmadığını, bunların üstesinden gelmek için ayını güçte ve cesarette olduğunu sözlerine ekledi.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER