ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Haziran 2014 Salı 13:43

Memur-Sen'den Soma'ya 301 bin liralık yardım

Memur-Senden Somaya 301 bin liralık yardım

Memur-Sen'in topladığı yardımlar, yetkililere teslim edildi.


Memur-Sen'in Soma'daki maden faciası, Bosna Hersek'teki sel felaketi ve Müslümanlara yönelik saldırıların arttığı Orta Afrika Cumhuriyeti için başlattığı kampanya kapsamında toplanan yardımlar, yetkililere teslim edildi.

Memur-Sen Genel Başkan Vekili Günay Kaya, AFAD'ta düzenlenen basın toplantısında, dünyanın neresinde olursa olsun yardıma ihtiyacı olan tüm insanlara ulaşmaya çalıştıklarını söyledi.

Konfederasyona bağlı sendikaların imkanlarını birleştirerek yardım kampanyası düzenlediğini belirten Kaya, "Soma'da kaybettiğimiz 301 canımız ve 77 milyon yaralımız var. Bu bağlamda 301 ailemizin her birine biner lira olmak üzere, 301 bin lirayı AFAD'a teslim ediyoruz. Orta Afrika Cumhuriyeti'nde yaşanan dramlar nedeniyle oradaki mazlumlar için de 110 bin lirayı AFAD'a teslim edeceğiz" dedi.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Memur-Sen olarak mazlumların yanında olmaya devam edeceklerini vurgulayan Kaya, "Bugün yaraları sarma günüdür, bugün acıları dindirme günüdür, bugün devlet-millet el ele vererek imkanlarını birleştirerek Soma'daki kardeşlerimizin acısını azaltma günüdür" diye konuştu.

Kaya, AFAD'dan sonra İHH yetkililerine de Bosna Hersek için 110 bin liralık çeki teslim edeceklerini bildirdi.

AFAD Yönetim Hizmetleri Dairesi Başkanı Melih Rüştü Çalıkoğlu da Memur-Sen ile Soma ve Orta Afrika için yaptığı yardımlar dolayısıyla bir araya geldiklerini dile getirdi.

Acıların paylaştıkça azaldığına işaret eden Çalıkoğlu, Soma'daki maden faciasından sonra yardımda bulunan tüm vatandaşlara, kurumlara ve Memur-Sen'e teşekkürlerini iletti.

Çalıkoğlu, AFAD olarak yaşanan olaylardan sonra yardım topladıklarını vurgulayarak, "İnsanlarımızın acılarını azaltmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda Orta Afrika, Balkanlar gibi yurt dışında acı çeken insanlara da yardım eli uzatmaya çalışıyoruz" ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından Memur Sen Başkan Vekili Kaya, Soma'ya 301 bin ve Orta Afrika Cumhuriyeti'ne de 110 bin liralık çekleri AFAD Yönetim Hizmetleri Dairesi Başkanı Çalıkoğlu'na verdi.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER