ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Şubat 2013 Cumartesi 16:09

Memur-Sen imza topladı sonra dua etti


Kamuda başörtü yasağını kaldırmak için Memur-Sen tarafından başlatılan imza kampanyası dün son buldu.

Kampanya kapsamında 10 milyondan fazla imza toplayan Memur-Sen, genel merkezinde ‘İmza tamam sıra yasağın kaldırılmasında’ diyerek basın toplantısı düzenledi. Kamuda çalışan bayanların başörtüsü yasağının son bulmasını talep eden Memur-Sen Ankara İl Temsilcisi Mustafa Kır, "Devlet bir taraftan kadına olan şiddeti önlemeye çalışarak, yasalarla kadına pozitif ayrımcılık verirken, diğer yandan başörtüsü yasağıyla en büyük şiddeti yine kendisi uyguluyor. Artık kadın vatandaşlarımız inancına uygun, yeteneklerine uygun bir şekilde kamuda çalışabilsinler." diye konuştu.

Türkiye geneli için 10 milyon imza hedefini tutturduklarını açıklayan Mustafa Kır, Ankara için hedeflenen 700 bin imzanın da toplandığını bildirdi. Toplantı sonunda dua eden Diyanet-Sen’den Fevzi Mercan, “Ya Rabbi bir tarihi kapatıp yeni bir tarih kapatan ecdadın torunlarıyız. Onlara layık olma yolunda bir tarihi kapatıp yeni bir tarih açmak için kamuda başörtüsü yasağının kaldırılması taleplerimizin yetkili kişilerce görülmesini istiyoruz.” dedi.

Memur-Sen konfederasyonuna bağlı sendikalar kamuda kılık-kıyafet yasağının sonlandırılması amacıyla 9 Ocak tarihinde imza kampanyası başlatmıştı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER