ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Az Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 21:41

Manisa'da dar gelirliler alışverişi Gıda Bankası'ndan yapacak

Manisada dar gelirliler alışverişi Gıda Bankasından yapacak


Manisa Belediyesi’nin "Yalnız Değilsin" sloganıyla hayata geçirdiği Gıda Bankası törenle açıldı. Dar gelirli vatandaşlar, belediye tarafından kendilerine verilen kartlarla Gıda Bankası’ndan alışveriş yapabilecek.

Açılışta konuşan Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Gıda Bankası’nın binlerce vatandaşa hizmet vereceğini söyledi. Hizmet verirken kimsenin hakkının yenmeyeceğini ve kimsenin rencide edilmeyeceğini aktaran Ergün, “Nasıl marketten alışveriş yapılabiliyorsa gıda ve temizlik ihtiyaçlarından oluşan 50 çeşit ürünün bulunduğu marketimizde de aynı alışveriş yapılabilecek. Tek bir farkla, bizim marketimizde para geçmeyecek.” dedi. Türk milletinin geçmişini unutmadığının altını çizen Ergün, “Biz maneviyata önem veririz. Bugün asli vazifelerimizden olan ihtiyaç sahibini koruyup kollama görevini yerine getiriyorsak, bu maneviyatımızın ve değerlerimizin bize mirasıdır.” diye konuştu. Hz. Muhammed (SAV)’in bir hadisini hatırlatan Başkan Ergün, “Peygamber Efendimiz (SAV) şöyle buyurmuş: ‘Müslüman, müslümanın kardeşidir. Ona zulmetmez, onu tehlikede yalnız bırakmaz. Kim kardeşinin ihtiyacını görürse Allah da onun ihtiyacını görür. Kim bir Müslümanı bir sıkıntıdan kurtarırsa Allah da o sebeple onu kıyamet gününün sıkıntısından kurtarır. Kim bir Müslümanı örterse Allah da onu kıyamet günü örter.’ Biz bugün bu üç felsefeyle hareket ediyoruz. Bizim yolumuz hak yolu, doğruluk yoludur. Allah, bizi Peygamberimiz'in bu güzel mesajından ayırmasın. Allah, milletimizi yüceltsin ve bizlere milletimize hizmet etmek için güç kuvvet versin.” dedi.

Ergün’ün konuşmasının ardından Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Köroğlu dua etti. Ergün ve diğer protokol üyeleri hep birlikte Gıda Bankası’nı açtı. Ergün, Gıda Bankası’ndan faydalanacak vatandaşlara alışveriş kartlarını dağıttı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER