ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 22:13

Manisa Spil'e iki otel

Manisa Spile iki otel


Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, Spil Dağı Milli Parkı Projesi kapsamında Spil Dağı’na iki tane otel yapılacağını bildirdi. Vali Savaş, bin 200 rakımda yapılacak otelin birinin 75, diğerinin de 150 yatak kapasiteli olacağını söyledi. Savaş, 75 yatak kapasiteli otelin sağlık oteli, diğerinin de günü birlik ve haftalık konaklamalar için hizmet vereceğini kaydetti.

Vali Abdurrahman Savaş, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 4. Bölge Müdürü Rahmi Bayrak ve Manisa Orman İşletme Müdürü Yalçın Akın ile birlikte Spil Dağı Milli Parkı Projesi kapsamında Spil Dağı’nda yapılan çalışmaları inceledi.

Burada gazetecilere açıklamada bulanan Vali Savaş, Spil Dağı’na Manisa’dan İzmir’den insanların kısa sürede ulaşabileceği mekan olduğunu söyledi. Spil Dağı’nın insanlara orman içinde, özellikle yaz döneminde bunaltıcı sıcaklardan kaçış için çok önemli bir imkan sunduğunu dile getiren Savaş, “Ayrıca Spil Dağı burada yetişen bitkileriyle de geçmişten bu yana şifa kaynağı bir yer. Bu imkanlara sahip bir coğrafi mekan olan Spil, insanlara şehir ortamından uzak orman ve doğal ortamda vakit geçirmelerine imkan sağladığı gibi bunun yanında sağlık amacıyla kullanılıp şifa bulma imkanı da sunacak. Bu tür güzel bir ortamı planlayıp daha sağlıklı modern imkanlar ile kullanıcılara altyapı olarak hazırlamak amacıyla bu proje yapıldı.” dedi.

Altyapı çalışmalarının yüzde 80’nin tamamlandığını ve yeni yılın başında bu alanın altyapı tamamlanmış şekilde insanların hizmetine sunulacağını dile getiren Savaş, “Bundan sonraki aşamada günü birlik tesisler ve iki tane otel yatırımı var. İki tane otelimiz var. Biri sağlık oteli diye adlandırdığımız 75 yataklı bir otel. Bu butik otel tarzında olacak. Bir de 150 yatak kapasiteli bir otelimiz daha var. Bu otellerimiz yapıldıktan sonra günü birlik kullanıma açılmış olacak. Bu Spil Dağı hem Manisa hem İzmir hem de biraz geniş daha interland içinde çevre için çok önemli doğal kaynak, imkan. Ege Bölgesi’nde birkaç tane bu nitelikte alan var. Gerek oksijen miktarı oranı gerekse florasındaki ortam itibarıyla insanların şifa bulacağı bir mekan. İnşallah 2014 yılı içerisinde burayı hep birlikte kullanma imkanı olacak. Önümüzdeki dönemde altyapı tamamlanınca bu otellerin yap, işlet, devret modeliyle yapılması için girişimlerimiz olacak.” diye konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER