ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 05:46

Malatyalı iş kadınlarından Suriyelilere iftar


Malatya Aktif Kadınlar Derneği (AKAD), ülkelerindeki şiddet olaylarından kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeliler için iftar verdi.

Özel Rahime Batu Lisesi yemekhanesinde düzenlenen iftar yemeğine Malatya Valisi Vasip Şahin ve eşi Şeyma Şahin de katıldı. Vali Şahin ve eşi, iftar sofrasına Suriyelilerle oturarak oruçlarını açtı.

AKAD Başkanı Mine Karaca, iftar yemeği sonrası yaptığı konuşmada, mübarek Ramazan ayında iftar sofralarını Suriyelilerle paylaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Suriye’de yaşanan acının herkes gibi kendilerini de derinden üzdüğünü belirten Karaca, “İslamiyet, kardeşlik, birlik ve beraberlik dinidir. Müslümanlar da tek vücut olmalıdır. Biz de İslam aleminin bir üyesi olarak Suriyeli kardeşlerimizin hissettiği acıyı hissediyoruz. Bu sıkıntıların en kısa sürede sona ermesini, Suriyeli kardeşlerimizin vatanlarına dönerek huzura kavuşmalarını temenni ediyoruz” dedi. Yemeğe 480 Suriyelinin katıldığını bildiren Karaca, Ramazan ayı boyunca bine yakın Suriyeliyi iftar sofrasında ağırlamayı planladıklarını dile getirdi. CİHAN

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER