ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Temmuz 2014 Salı 16:52

LC Wakiki iş merkezine 15 milyon teklif verdi

LC Wakiki iş merkezine 15 milyon teklif verdi

LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri Ticaret A.Ş. tarafından 15 milyon TL’lik teklif verildi.


Malatya’da Özel İdare İş Merkezi’nin satışı için düzenlenen ihaleye katılan tek firma olan LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri Ticaret A.Ş. tarafından 15 milyon TL’lik teklif verildi.

İl Özel İdaresi’nin kapatılmasıyla birlikte büyükşehir belediyesine devredilen Akpınar Caddesi ile Atatürk Caddesi’nin kesiştiği noktadaki Özel İdare İş Merkezi için Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından ihale düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi Encümen Kurulu’nun ihale komisyonunu oluşturduğu ve Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Nacar’ın komisyon başkanlığını yaptığı ihaleye tek firma katıldı. 14 milyon 500 bin TL muhammen bedelli ihaleye katılan LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri Ticaret A.Ş, kapalı zarfta 14 milyon 510 bin TL’lik teklif verdi. İhalenin pazarlık bölümünde Encümen kurulu, firmadan teklifi artırmasını istedi. İlk olarak 10 bin TL’lik artış yapan firma yetkilisi Deniz Çiçek, pazarlık sonucu 14 milyon 750 bin TL’ye kadar teklifini yükseltti. Encümen Kurulu’nun teklifi daha da artırmasını istemesi üzerine pazarlığa bir süre ara verildi.

Verilen aranın ardından firma tarafından teklifin 15 milyon TL’ye yükseltildiği açıklandı. Firma yetkilisi Deniz Çiçek, yaptığı açıklamada, ihalenin kesinleşmesiyle ödemeyi peşin olarak yapacaklarını ve mevcut Özel İdare İş Merkezi’ni yıkarak yerine daha kullanışlı bir proje uygulayacaklarını kaydetti.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Nacar, ilgili mevzuat çerçevesinde satış ihalesini gerçekleştirdiklerini açıklayarak, verilen teklifi Büyükşehir Belediye Başkanı’na sunacaklarını, onaylanması halinde ihalenin kesinleşeceğini belirtti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER