ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 15:02

Kuveyt Türk’ten ’kanserli çocuklara’ yardım


Kuveyt Türk, kanserli çocuklar için yardım kampanyası başlattı. 23 Nisan Çocuk Bayramı Haftası’nda geçerli olacak kampanya kapsamında bankanın kartları ile yapılacak her işlemin 1 lirası ‘Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV)’nın ‘Aile Evi’ projesine bağışlanacak.

Cerrahpaşa Onkoloji Bölümü‘nün de katkı sunduğu kampanya ile ‘Aile Evi’nin 1 senelik giderlerinin karşılanması planlanıyor.

Binlerce çocuğa ve ailelelerine umut olacak projenin tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıya Kuveyt Türk Genel Müdür Yardımcısı Aslan Demir ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Onkolojösi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Tiraje Celkan ile KAÇUV yöneticileri de katıldı.

Kanserle mücadelede bilinçlendirmenin önemine değinen Aslan Demir, “Kurumların burada maddi ve manevi yardımlarının yararı büyük. Bu anlamda kurum olarak gerekeni yapacağız, dertlere deva olacağız.” dedi.

Prof. Dr. Tiraje Celkan ise Kuveyt Türk‘e ‘Aile Evi’ne yaptıkları yardımlardan dolayı teşekkür etti.

Kuveyt Türk yöneticileri toplantının ardından Aile Evi’nde kalan kanserli çocukların yakınları ile bir araya geldi. Cerrahpaşa Çocuk Onkolotjisi Bölümü’nü ziyaret ederek hasta çocuklarla buluştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER