ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL36°C
Sıcak
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 17:39

Kuveyt Türk, 229. şubesini İvedik’e açtı

Kuveyt Türk, 229. şubesini İvedike açtı


Kuveyt Türk’ün Ankara İvedik şubesi Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından hizmete açıldı. Kuveyt Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Mustafa Al Shemali ile Ticaret Bakanı Anas Al Saleh’in de katıldığı açılışta söz alan Mehmet Şimşek, Kuveyt Türk’ün İvedik hamlesi ile şube adedini 229’a çıkardığını bildirdi.

Şimşek, kurumun Türkiye’de önemli yatırımlar yaptığını, büyük başarılar elde ettiğini de vurguladı.

Türkiye ve Kuveyt’in güçlü bağları bulunduğuna işaret eden Şimşek, “Burada ülkeler arasında Kuveyt Türk köprü görevi görüyor. Geriye şirketlerin bir araya gelmesi kalıyor.” dedi.

Kuveyt Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Mustafa Al Shemali ise yatırımlar bağlamında Türkiye’ye önem verdiklerini belirtti. Mustafa Al Shemali, şunları kaydetti:

“Türkiye ve Kuveyt, ülkeler arası çalışma kanununu rayına oturtan 30 adet anlaşma paraflamıştır. Bu nedenle Türkiye’de yapılan yatırımlarımızı çok yararlı buluyoruz. Her iki ülkenin kalkınması için yeni yatırımları gerekli görüyoruz. Kamu ve özel sektör yatırımlarımızla da ileri bir seviyeye geldiğimiz kanaatindeyim. Ancak ülkeler arası ticaretin büyük bir artış elde etmesine rağmen, hedeflediğimiz seviyeye varmadı. Daha iyi bir ihracat ve ithalat ile yatırım ortamı için faaliyetlere devam etmeliyiz.”

Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan ise Ankara İvedik’te şube açmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Uyan, “Geçenlerde ana iştirakimiz Kuwait Finance House’un mali katkıları ile 960 milyon TL yatırım yaptık. Böylece sermayemizi 2 milyar 60 milyon TL’ye çıkarıyoruz. Bu sermaye artırımını tamamladığımızda finans sektörü önemli bir yere gelecektir.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER