ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mart 2013 Pazartesi 16:39

Kurum içi iyi iletişim iş verimini olumlu etkiliyor

Kurum içi iyi iletişim iş verimini olumlu etkiliyor


İki veya daha çok insan arasında anlam oluşturma, bilgi ve tecrübeleri paylaşma süreci olarak tanımlanabilecek iletişim, özellikle kurum içi boyutuyla, kurumların verimliliğinin temelini oluşturuyor.

Kurum içi iletişimin kurumsal iletişim kadar önemli olduğunu belirten Avantgarde İletişim Danışmanlığı Genel Müdürü Burçak Ilıman, “Son yıllarda kurumlar rekabet avantajı yakalayabilmek için her alanda yeni yaklaşımları benimsiyor. Bunun bir sonucu olarak insana olan yatırımın önemi ile birlikte, kurumsal verimliliği ve performansı etkileyen en önemli unsurlardan kurumsal iletişimi tekrar gündemlerine alıyorlar.” diye konuştu.

Burçak Ilıman, çalışanlarla kurulacak uygun ve profesyonel iletişimin kurum için pek çok şeyi değiştireceğini ifade etti. Ilıman, şunları söyledi: “Günümüzde bir şirketin başarısı çalışanların başarısı ile çalışanların başarısı ise çalıştıkları kurumla olan ilişkileri ile bağlantılıdır. Bununla birlikte çalışanlar arasındaki birbirine bağımlılık düzeyi arttıkça, şirket hedeflerine ulaşılmasında, doğal olarak da bütünleşik pazarlama iletişimi çalışmalarında verimlilik gözlenebilecektir. İletişim ayrıca aynı çalışmaların iki defa yapılmasını önler ve zayıf performans gösteren kişinin diğer personeli etkilemesini engeller.”

Fortune Dergisi’nin Amerika’da yaptığı araştırmada en beğenilen 200 şirketin iletişim bütçelerinde yüzde 50’den fazla kısmını çalışan iletişimine ayırdığına dikkat çeken Ilıman, “Günümüz zorlu rekabet koşullarında kurum içi iletişime profesyonel halkla ilişkiler şirketlerinin desteği ile yatırım yapanlar, geleceğin başarılı şirketleri arasında yer almaya hak kazanacaklardır.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER