ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 22:16

KTSO Başkanı Gök: Birlik ve beraberlik odanın şiarı olacak

KTSO Başkanı Gök: Birlik ve beraberlik odanın şiarı olacak


Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Ekrem Gök, oda olarak şehirde birlik ve beraberliği sağlamak zorunda olduklarını, bunun KTSO’nun şiarı olacağını söyledi.

KTSO tarafından İl Kültür Merkezi’nde ‘Kurum Teşviklerinin Tanıtımı’ konulu panel düzenlendi. TOBB Reel Sektör Ar-Ge ve Uygulama Daire Başkanlığı personeli Ahmet Saygın Baban’ın konuşmacı olarak katıldığı panelde esnaf, tüccar ve iş adamlarına teşvikler anlatıldı. Açılış konuşmasını yapan Gök, KTSO olarak lokomotif görevi üstlendiklerini ve birleştirici kurum olmaya devam edeceklerini söyledi. Göreve geldikleri günden bu yana ekip olarak birlik içinde çalışmanın Kırıkkale’ye değer katacağını düşündüklerini belirten Gök, “Teşvik paketiyle yatırımcının kazancı artacak. Yatırımcılar için avantaj teşkil eden durumların tanıtılması ve daha da duyurulması için çalışma yapılması gerekir. Bunu da biz yapıyoruz.” dedi.

TOBB Reel Sektör Ar-Ge ve Uygulama Daire Başkanlığı personeli Ahmet Saygın Baban, ülke genelinde teşvik paketlerini ve bölgeleri değerlendirdi. Baban’ın ardından sırasıyla Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Okan Şahin, SGK İl Müdürü İlhan Nebioğlu, İŞKUR İl Müdürü Nazım Ulu ve KOSGEP İl Müdürü Ali Sevinç birer sunum yaptı.

Ulu, yaptığı sunumda İŞKUR’un yurtiçi ve yurtdışı eleman ihtiyacını karşılamada, işgücü taleplerini internet sitesinde yayınlamada, ihtiyaç duyulan elemanı işbaşı eğitimleri ile yetiştirmede yatırımcılara destek olduklarını söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER