ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Az Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Mayıs 2014 Cumartesi 11:20

Kredi çekenler bu habere dikkat!

Kredi çekenler bu habere dikkat!

Mühendis Cemil Çamyurdu bankanın kendisinden tahsil ettiği 2500 TL'lik dosya masrafını mahkeme kararıyla geri almak için dava açtı. Mahkeme vatandaşa bankadan parasını geri aldı.


Kocaeli’nde yaşayan Cemil Çamyurdu 2008 yılında 43 bin TL tutarında tüketici kredisi çekti. Banka kendisinden söz konusu kredi için 2500 TL komisyon ve dosya masrafı aldı.

Çamyurdu kendisine çıkarılan dosya masrafını ödememek için mahkemeye başvurdu. Gebze 4. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen dava dün sonuçlandı. Çamyurdu 2500 TL’sinin geri ödenmesini istiyordu.

Dava sürecinde bilirkişi Cemil Çamyurdu’nun alacağı tutarın istediğinden daha fazla olduğunu söyledi. Mahkeme kamu bankasının Çamyurdu’ndan ekstra olarak aldığı 3.476 TL’lik paranın Çamyurdu’na ödenmesi gerektiğine hükmetti.

BANKA NEDEN MASARAF ALDI?

Konuyla ilgili soruları yanıtlayan İnşaat Mühendisi Cemil Çamyurdu, 2008 yılında bankadan konut kredisi çektiğini ve krediyi son taksitin zamanı gelmeden kapattığını anlattı.

Çamyurdu, ''Ödemelerimde hiçbir aksaklık olmadı. 2009-2010 yılında faizlerin düşmesiyle birlikte krediyi yeniden yapılandırdım. Bunun için bile benden masraf almışlar. Bilirkişi incelemesi sonucunda bunu öğrendim” dedi. 

(Hürriyet)

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER