ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 21:38

Konukoğlu iş adamlarına tavsiye: Komşunun yaptığı işi yapma

Konukoğlu iş adamlarına tavsiye: Komşunun yaptığı işi yapma


Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konukoğlu, Çanakkaleli iş adamlarına komşunun yaptığı işi yapmama tavsiyesinde bulunarak, " Herkese şunu tavsiye ediyorum, komşunun yaptığı işi yapma. Birbirinizle rekabet etmeyin. Biz rekabeti kaliteli yapan şehirlerdeniz. Rahmetli babamın şu sözü vardı; 'İşin hilesi dürüstlüktür' diye. İnsan hileyi niçin yapar, para kazanmak için. Dürüst olursan zaten para kazanıyorsun." dedi.

Türkiye Finans Katılım Bankası desteğiyle Capital ve Ekonomist dergileri tarafından düzenlenen Anadolu Markaları 2013 Yarışması, Çanakkale'de tanıtıldı. Tanıtım toplantısı Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Fuar ve Kongre Merkezi'nde yapıldı. Toplantıya ÇTSO Başkanı Bülend Engin, Türkiye Finans Genel Müdürü Derya Gürerk, Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü Rauf Ateş ve Konukoğlu katıldı. Çanakkale'nin öne çıkan firmalarının yetkilerinin hazır bulunduğu toplantıda bir konuşma yapan Türkiye Finans Genel Müdürü Gürerk, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Sürdürülebilir rekabet, sürdürülebilir kalkınmayı en önemli unsur olarak gördüklerini belirten Gürerk, "Markanın getirdiği katma değer, markanın getirdiği tüketiciye, müşteriye sündüğü söz, verdiği değer, bunları sürdürmeye çalışmak her firmanın daha uzun süreli hayatta kalmasını sağlayan en önemli unsur diye görüyoruz." şeklinde konuştu.

KOMŞUNUN YAPTIĞI İŞİ YAPMA

Programa konuk olarak katılan merkezi Gaziantep'te olan Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Konukoğlu, Gaziantep'te elde ettikleri başarıları anlattı. Komşunun yaptığı işin yapılmaması tavsiyesinde bulunan Konukoğlu, ildeki başarının altında her alanda yatırımın olmasına bağladı. Konukoğlu "Şu anda Gaziantep'te olmayan hiçbir sektör yok. Tekstil, azaldı, bakarcılık azaldı, un marka biraz daha var. Ama çok sektör oldu. Şu andaki ihracatımız 6 milyar dolar. 169 ülkeye ihracat yapıyoruz. Adını bilmediğimiz Afrika ülkelerine gidiyoruz. Hiç dilini bilmeden gidip buralara ihracat yapıyor. Çok çeşitli tesisler kurarak Gaziantep'i kalkındırdık. Herkese şunu tavsiye ediyorum, komşunun yaptığı işi yapma. Bir birinizle rekabet etmeyin. Biz rekabeti kalite ile yapan şehirlerdeniz. Rahmetli babamın şu sözü* vardı; işin hilesi dürüstlüktür. İnsan hileyi niçin yapar, para kazanmak için. Dürüst olursan zaten para kazanıyorsun. Marka dediğiniz o zaten. Eğer markanın arkasında durursanız, gönderdiğin malın peşinden koşarsan, kalitesinden emin olursan, o müşteriyi takip edersen işte markalaşırsın. " şeklinde konuştu.

Anadolu Markaları 2013 Yarışması'nda, İstanbul dışındaki illerde marka olma yolunda ilerleyen ve markalaşma stratejisiyle fark yaratan kurumlar ödüllendirilecek. Yarışma kurumsal ve ticari firmalar, "Büyük şirketler" ve "Küçük işletmeler" olarak iki gurupta değerlendirilecek. Son başvuru tarihi 25 Ekim olarak belirlendi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER