ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Eylül 2013 Salı 20:34

Kocasinan, esnafı ve çiftçiyi yine üzmedi


Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, mülkiyeti belediyeye ait işyerleri ve tarlaların kira artışını yıllık yüzde 8 artırdıklarını söyledi.

Kocasinan Belediyesi’nin muhtelif yerlerdeki dükkan, bahçe ve tarlalarının kira ihalelerini Encümen huzurunda farklı tarihlerde yaptıklarını hatırlatan Başkan Bekir Yıldız, yine esnafı ve çiftçiyi üzmeyip, beklenti ve istedikleri oranda yüzde 8'lik bir artış gerçekleştirdiklerini belirtti.

Başkan Bekir Yıldız, yıllık kira yenileme dönemleri gelen Cırgalan, Şeker, Mithatpaşa’daki işyerleri ve tarlaların ihalesine mevcut kiracıların talip olduğunu kaydederek, “Muhammen bedeller üzerinden esnafın istediği oranda küçük bir artış yaptık. Esnafımız artış miktarından memnun olduğu için teşekkür ve dua ederek gitti. Biz; işini, ticaretini bozmadan, mağdur etmeden esnafa destek olmak istiyoruz. Bunun için esnaf ve vatandaşımıza en verimli şartları oluşturmaya çalışıyoruz” dedi.

Kocasinan Belediyesi'nin kiracıları esnaf ve çiftçiler de 'Allah Bekir Başkan gibi herkese böyle anlayışlı ev sahibi nasip etsin, bizi bizden çok düşünüyor, işi-gücü rast gelsin' diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER