ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 19:56

Kocasinan Belediyesi’nden Vatan yoluna 3,3 milyon lira

Kocasinan Belediyesinden Vatan yoluna 3,3 milyon lira


Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, yeni bağlanan mahallelerden Vatan Mahallesi'ne Erkilet üstünden 3,3 milyon liraya yeni bir yol yaparak, ulaşıma hazır hale getirdiklerini söyledi.

Yeni bağlanan mahalleleri şehirle uyumlaştıran ilk adımın yol olduğunu vurgulayan Başkan Bekir Yıldız, "Vatan, Kocasinan Belediyesi'nin yeni mahallelerinden biri. Bize ilk bağlandığında acil ihtiyaç olarak mahallenin alt kısmından yukarıya yol yapmıştık. Şimdi de Erkilet'in üstünü Yazır, Hasanarpa, Akin, Buğdaylı, Güneşli ve Sivas Bulvarı'na bağlamak amacıyla Vatan'dan aşağıya inen 8 kilometrelik güzel ve kestirme bir yol yaptık. Şehir hayatını kolaylaştıran etkenlerin başında yol ve ulaşım gelmektedir." dedi.

Kocasinan'ın en yüksek yerleşim birimi olan Vatan Mahallesi’nde tarım ve sayfiye alanlarının yer aldığını belirten Başkan Bekir Yıldız, "Vatan bu yeni yolla Erkilet'in üstündeki bölgeleri Sivas Bulvarı'na bağlayan stratejik bir geçiş noktası oldu. Vatan bağlantısıyla bölgeler arasındaki geçişleri sağladık. Sivas Bulvarı'nı da Erkilet'in üstüne aktaran yollarla ulaşımı ve trafiği rahatlattık. 8 kilometrelik yol için yaklaşık 3,3 milyon lira harcama yaptık. Hayırlı olsun, vatandaşlarımız güle güle kullansın." dilekleriyle sözlerini bitirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER