ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Eylül 2013 Cuma 19:00

Kocasinan Belediyesi'nden esnaflara ruhsat uyarısı


Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, ruhsatın esnaf ve vatandaşın hakkını koruyan garanti belgesi niteliğinde olduğunu, hafta sonu çalışmak durumunda olan esnafların da tatil ruhsatı alması gerektiğini söyledi.

Bekir Yıldız, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, belediyenin, esnaf ve vatandaşın hakkını adaletli biçimde koruması için ruhsatın her 3 taraf için yararlı ve gerekli olduğunu vurguladı. Başkan Yıldız, kanunların belediyelere yüklediği görev, sorumluluk ve yetkiler çerçevesinde tarafların hukukunu koruyacak denetim yaptıklarını vurguladı.

Her zaman esnafın lehine projeler geliştirdiklerine dikkat çeken Yıldız, "Esnafın haksız rekabetten korunmasını istiyoruz. Ancak kalitenin artırılması da vatandaşın hakkının da korunması bizim için öncelikli iştir. Ruhsat da bu noktada taraflar için kritik bir öneme sahiptir. Tabii ki hafta sonunda çalışmak zorunda olan işletmeler var. Kanun bu işletmelerin sahibi ve çalışanlarının da haftada bir dinlenmesini istiyor. Bu nedenle ruhsat almaları gerekiyor." dedi.

Esnafı sıkboğaz etmeden sürekli ruhsat denetimi yaptıklarının altını çizen Yıldız, "Hafta tatil ruhsatı olmayan esnaf, denetimler sonucunda yasal sorumlulukları üstlenmek durumunda kalacak. Mağdur olmaması için ruhsatı olmayan ya da belgeleri eksik olan esnafın en kısa zamanda almasını istiyoruz. Esnafın gerekli ruhsatı alması kanun gereği olduğu gibi toplum ve kendi yararınadır." şeklinde konuştu.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER