ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mart 2013 Pazartesi 16:37

Kılıç Deniz Ürünleri, ihracat rekoru kırdı

Kılıç Deniz Ürünleri, ihracat rekoru kırdı


Kılıç Deniz Ürünleri, Su Ürünleri ve Hayvansal Mamulleri kategorisinde Türkiye’nin en fazla ihracat gerçekleştiren şirketi oldu.

Kılıç Deniz Ürünleri, 2012 yılında gerçekleştirdiği ihracatla Türkiye’de sektöründe üçüncü kez ihracat rekoru kırdı. Ege İhracatçı Birlikleri tarafından İzmir Hilton Oteli’nde düzenlenen 2012 yılı ihracatın yıldızları ödül töreninde, Su Ürünleri ve Hayvansal Mamulleri kategorisinde de birincilik ödülünün sahibi oldu.

Kılıç Holding AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç yaptığı açıklamada, Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçı Birliği üyeleri arasında en yüksek ihracat rakamına ulaştıklarını ifade ederek, üretilen balığın yüzde 70’ini dış pazarlara, yüzde 30’unu ise iç pazarlara sattıklarını kaydetti. Kılıç, “36 bin ton üretim kapasitesine sahip, sektörde 20 yılı aşkın tecrübe ile istikrarlı ve hızlı bir büyümeyle yoluna devam eden bir şirketiz. İhracat yaptığımız ülkeler arasında İngiltere, Fransa, İtalya, Rusya gibi ülkeler ve Amerika Birleşik Devletleri yer alıyor. Türkiye’nin en büyük üreticisi olmanın yanında ülke ihracatına katkı yapmaktan gurur duyuyoruz.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER