ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 12:08

KESK uyarı grevine çağırdı


Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Sekreteri İsmail Hakkı Tombul, TBMM'ye sevk edilen torba yasa tasarısı ile iş güvencelerinin adın adım yok olduğunu savundu.

İsmail Hakkı Tombul, Ankara’daki sendika genel merkezinde yaptığı açıklamada, başta 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu olmak üzere pek çok kanunda, kanun hükmünde kararnamede değişiklik öngören torba yasa tasarısı ile 2,5 milyonu aşkın kamu emekçisinin umutlarının bir kez daha karartıldığını iddia etti.

Tombul, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile aylardır yaptığımız toplantılarda taraflar olarak üzerinde uzlaşma sağladığımız hiçbir konuya yasa tasarısında yer verilmemiştir. Torba yasa tasarısında, 2012-2013 toplu sözleşme sürecinde görüşülmesine izin verilmeyerek Kamu Personeli Danışma Kurulu'na havale edilen 161 konunun hiç birisine ilişkin tek bir düzenleme bile yer almamaktadır.” dedi.

Tombul, söz konusu torba yasa tasarısına ve iş güvencelerini tehdit eden gelişmelere uyarı olarak, kamu emekçilerini, 27-31 Mayıs tarihleri arasında yapılacak 'kendi referandumları' ve 05 Haziran 2013 Çarşamba günü yapılacak olan ‘uyarı grevi’ne katılmaya davet etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER