ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2013 Salı 13:21

Kesintisiz enerji için 4 bölgeye trafo merkezi yapılıyor


Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçe sınırları içerisinde yer alan 4 bölgeye trafo merkezi için arsa tahsis edildiğini bildirdi.

        Memduh Büyükkılıç, yaptığı açıklamada, Melikgazi ilçe sınırları içerisinde 81 mahalle bulunduğunu ve bu mahallerde aydınlatma, ısınma ve her türlü elektrik ile çalışan cihazların kesintisiz olarak çalışabilmesi için bazı bölgelerde Kayseri Elektrik şirketince trafo merkezleri oluşturulduğunu hatırlattı. Büyükkılıç, trafo merkezlerinin belediye tarafından gösterilen uygun alanlara inşa edildiğini belirtti.

        Kayseri'de birçok bölge ve mahallede elektrik aktarma direklerinin yer altına alındığını ve enerjinin yer altından nakil edildiğini ifade eden Büyükkılıç, şunları kaydetti: "İlçe sınırları içerisinde bulunan tüm trafo merkezlerinin bulunduğu alanlar belediye tarafından tahsis edilmiştir. Hatta bu binalar çevresi ile uyumlu olabilmesi için binaların üstüne eski Kayseri evleri resimleri yapıldı. Çocuk Meclisi'nce manzara resimleri çizildi. Belediye Meclisimizce ilçe sınırları içerisinde yer alan Gökkent, Erenköy, Anbar ve Gesi Fatih Mahallesi'ne trafo yapılabilmesi ve kesintisiz enerji sağlanabilmesi için arsa tahsisi yapıldı."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER