ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Şubat 2013 Cumartesi 13:57

"Kaza yapmış 3 araç birleştirilip satılıyor"


Samsun İkinci El Otomotivciler Derneği(SİOD) Başkanı Hasan Kahyaoğlu, kaza yapmış 3 aracın birleştirilerek ikinci elde tek bir araç olarak satışının yapıldığını söyledi. Kahyaoğlu, ikinci el araç alacakların mağdur olmamaları için mutlaka ekspertiz raporu almalarını tavsiye etti

Samsun İkinci El Otomotivciler Derneği(SİOD) Başkanı Hasan Kahyaoğlu yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediyesi ile başlattıkları çalışma ile kent merkezinde faaliyet gösteren ikinci el araç satışı yapan işletmelerin Toybelen mevkiinde yapılan ikinci el otomobil satıcıları sitesine taşındığını hatırlattı. Sitede doluluk oranının yüzde 75’e ulaştığını söyleyen Kahyaoğlu “ Kent merkezinde bina altlarında faaliyet gösteren ikici el araç satıcılarını yapılan siteye yerleştirdik. Şimdi ise bina altları araç kiralama işletmeleri ile doldu. Bu işletmeler ile Tekkeköy ilçesinde kamyon alım-satımı yapan işletmeler usulsüz bir şekilde ikinci el araç satımı yapıyor. Bu işletmelerin engellenmesi için gerekli denetimlerin yapılmasını istiyoruz." dedi.

İKİNCİ EL ARAÇ ALACAKLAR DİKKAT !

İkinci el araçlarda birçok usulsüzlüğün yapılarak tüketicinin mağdur edildiğine dikkati çeken SİOD Başkanı Kahyaoğlu “ Kazalı 3 araç bir araya getirilip ikinci el araç olarak tekrar satışı yapılabiliyor. Küçük sanayi sitelerimizde 80 lira ücretle en üst düzey elektronik tesisata sahip araçların bile kilometreleri düşürülebiliyor. Bu tür ikinci araçları satın alan vatandaşlarımız ise mağduriyet yaşayabiliyorlar. Vatandaşların bu tür mağduriyet yaşamaması için araçların tüm özelliklerini gösteren ekspertiz raporu olması son derece önemlidir. İkinci el otomobilciler sitemizde satılan tüm araçlar için ekspertiz raporu veriyoruz. İkinci el araç alıcısı, aracı satın almadan önce ekspertiz raporunu kapsamlı bir şekilde istemeyi alışkanlık haline getirdiği gün, bu konuda yaşanan mağduriyetlerde otomatik olarak ortadan kalkacaktır “diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER