ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2013 Çarşamba 12:41

'Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nde bedelsiz arsa yok'

Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde bedelsiz arsa yok


Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Ahmet Hasyüncü, bazı illerde yer alan OSB'lerdeki bedelsiz arsa tahsisi uygulamasının Kayseri için söz konusu olmadığını, bu nedenle cumhurbaşkanına kadar şikayet edildiklerini açıkladı.

Kayseri Sanayi Odası ağustos ayı meclis toplantısında konuşan Kayseri OSB Başkanı Ahmet Hasyüncü, bölgedeki çalışmalarla ilgili sanayicilere bilgi verdi. Ahmet Hasyüncü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kayseri ziyaretinde yaptığı bedelsiz arsa açıklamasının kendilerini zor durumda bıraktığını söyledi. Hasyüncü, şu bilgileri verdi; “Bedelsiz arsa konusunda tepkiler alıyoruz. Bizi bakanlığa, hatta cumhurbaşkanlığına kadar şikâyet ettiler. Maalesef Türkiye'nin birçok yerinde OSB'lerde bedelsiz arsa ya da kısmi bedelle arsa tahsis edilir hükmü yer almakta. Başbakanımız da Kayseri ziyaretinde böyle bir ifadede bulundu, 'Kayseri'de bedelsiz arsa verilir' diye. Bunun üzerine birçok arkadaş bedelsiz arsa talebinde bulundu. Ama biliyorsunuz ki, 'ilgili kurumların almış olduğu kararlar neticesinde' ifadesi yer aldığı için, biz genel kurulda Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nin bedelsiz arsa veremeyeceği yönünde bir karar aldık.” dedi

Ahmet Hasyüncü, yanlış bilgilendirme neticesinde bazı arkadaşların kendilerini şikâyete devam ettiğini belirterek, “Geçtiğimiz günlerde de Sanayi Bakanlığı'na yeni bir şikayette bulunulmuş. Biz onlara da söyledik, bedelsiz arsa vermediğimizi ve veremeyeceğimizi." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER