ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 11:53

Katil kablolar tehlike saçmaya devam ediyor


Ağustos ayında Ankara Gölbaşı’nda 2 çocuğun ölümüne neden olan elektrik kabloları korku saçıyor. Ölüm olayının ardından kopan tellerin 2 ucu birbirine bağlanarak yeni bir tehlikeye davetiye çıkarıyor.

Elektrik kablolalarından dolayı oğlu Ömer’i kaybeden Mehmet Demir, ilgili mercilere “Benim çocuğum öldü, ciğerim yandı başkası evladını kaybetmesin başka canlar yanmasın.” diye sesleniyor.

Mehmet Demir, “Burada 2 çocuk canını verdi. Ancak bu telleri yenilemek yerine kopan telleri birbirine bağladılar. Parkta oyun oynayan çocuklar tehlikenin içinde. Bu teller yine kopabilir. Ben buradan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na çağrıda bulunuyorum. Bu konuda gereken özeni göstersinler. Mahalleli tedirgin bundan 4 yıl önce de yine aynı olaydan dolayı bir çocuk hayatını kaybetti. Dışişleri Bakanımız başka ülkenin çocukları için gözyaşı döktü. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız da burda kendi çocuklarımız için göz yaşı dökemez mi?” diyor.

Mahallede tehlike saçan elektrik tellerini tek tek gösteren Demir, kendisi gibi komşularının da evlat acısı yaşamasından kaygılı. Ankara Cumhuriyet Savcısı’nın olayı soruşturduğunu anlatan Demir, savcılık tarafından gelen uzmanların yüzde 100 elektrik şirketini suçlu bulduğunu kaydediyor.

2 ÇOCUK HAYATINI KAYBETMİŞTİ


Ankara’nın Gölbaşı ilçesi Karagedik Mahallesi’nde geçtiğimiz Ağustos ayında 2 çocuk kopan elektrik telleriyle oynarken yaşamını yitirmişti. Miniklerin cenazesi Karagedik Mezarlığı’na defnedilmişti. Aileler gerekli tedbirleri almadıkları için elektrik dağıtımını sağlayan firmayı suçlarken, ‘Ocağımızı söndürdün.” diye tepki göstermişlerdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER