ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 14:38

KASİF gençlerin önünü açmaya devam ediyor

KASİF gençlerin önünü açmaya devam ediyor


Karadeniz Sanayicileri ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (KASİF) tarafından 'KASİF Gençlerin Girişimcilik ve Geleceklerini Destekleme Projesi' kapsamında düzenlenen girişimcilik eğitimleri devam ediyor.

        Temmuz ve Ağustos aylarında Samsun’da açılacak girişimcilik eğitimleriyle kurs vereceklerini söyleyen KASİF Başkanı Osman Reis, “Bir iş fikri olan, kendi işini kurmak isteyen, 18-30 yaş arası gençler girişimcilik kurslarına katılabilirler. Kursları ücretsiz olarak düzenliyoruz. Benim de bir iş fikrim var ben de kendi işimi kurmak istiyorum diyen gençlerin bu fırsatı kaçırmamaları gerekiyor.” dedi.

        Girişimcilik eğitimlerine başvurmak isteyen adayların www.kasifgirisimcilikakademisi.com adresinden başvurularını yapmaları gerektiğini anlatan Reis, “Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlayanlar bir iş yeri kurmaları halinde KOSGEB’den 30 bin TL hibe, 70 bin TL sıfır faizli kredi olmak toplam 100 bin TL destek almaya hak kazanacaklar.” şeklinde konuştu.

        Türk insanının girişimci bilindiğini ama Türkiye’deki girişimcilik oranının maalesef düşük olduğunu söylen Reis, şöyle devam etti: “Türkiye’yi geleceğe taşıyacak olan girişimcileridir. Biz de federasyon olarak genç girişimci adaylarına büyük önem veriyoruz. Hedefimiz piyasaya donanımlı yeni girişimcileri kazandırmak. İş planı hazırlamasını bilen, fizibilite çalışması yapabilen nitelikli girişimci oranını ne kadar arttırabilirsek o ölçüde hızlı kalkınırız. Federasyon olarak son bir yılda 300 kişiye girişimcilik eğitimi verdik. Hedefimiz Ağustos ayı sonuna kadar 120 kişiye daha girişimcilik eğitimi vereceğiz.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER