ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Aralık 2016 Perşembe 17:59

KARDEMİR'in satışlarda TL'ye dönme kararı

KARDEMİRin satışlarda TLye dönme kararı

KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkan Vekili Güleç: Önce Türkiye, önce ülkemizin kalkınması. Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin çağrısı üzerine yönetim kurulu tercihi ile artık satışlarımızda Türk lirası kullanacağız.


Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kamil Güleç, "Önce Türkiye, önce ülkemizin kalkınması. Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin çağrısı üzerine yönetim kurulu tercihi ile artık satışlarımızda Türk lirası kullanacağız." dedi.

Güleç, Türkiye'nin ilk ağır sanayisi olarak bugüne kadar ülkenin kalkınmasında önemli roller oynayan fabrikanın bugünlerde de aynı rolü üstlenerek yoluna devam ettiğini söyledi.

Kamu kurumlarının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türk lirasının değer kazanması için yaptığı çağrıya ilk destek veren şirketler arasında olduklarını belirten Kamil Güleç, "Ülkemizde başlatılan ekonomi seferberliğini desteklemek istedik. Önce Türkiye, önce ülkemizin kalkınması. Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin çağrısı üzerine yönetim kurulu tercihi ile artık satışlarımızda Türk lirası kullanacağız. Yarından itibaren bu uygulama faaliyete geçecek." diye konuştu.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER