ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Mayıs 2013 Pazartesi 18:41

Karamehmet İsviçre'de en zenginler listesinde!

Karamehmet İsviçrede en zenginler listesinde!

İsviçre’nin en önemli ekonomi dergisi Karamehmet'le ilgili bilinmeyini açıkladı! İşte Karamehmet'in serveti...


Vatan gazetesinden Berk Gümüş'ün haberine göre; geçtiğimiz Cuma günü akşamı TMSF’ye olan borçlarının bir bölümünü zamanında ödemediği için sahibi olduğu Çukurova Holding’e ait Show TV ve BMC’nin yönetimi TMSF (Tasarruf Mevduatı ve Sigorta Fonu) tarafından devralınan Mehmet Emin Karamehmet, İsviçre’nin en zenginler listesine dahil oluyor. İsviçre’nin en önemli ekonomi dergisi ‘Bilan’da Luigino Canal imzasıyla yayınlanan haber Türkiye’de bilinmeyen bir gerçeği gün yüzüne çıkardı.

LİSTEYİ BİLAN HAZIRLADI

Bilan’ın İsviçre’nin en zengin 300 ismini belirlediği listeye son dönemde 3 yeni ismin girdiğini belirten Canal, bu üç ismi, “listenin yayınlandığı tarihi beklemeden tanıtmak istiyorum” diyerek açıkladı. Haberde üç zenginden ilkinin Forbes’a göre 2,4 milyar dolarlık bir servetin sahibi olduğu belirtilen ve Türkiye’nin de zenginler listesinde başı çeken Mehmet Emin Karamehmet olduğunu vurguladı. Listeye Karamehmet dışında iki de Fransız girdi. Maden imparatorluğunun başındaki milyarder işadamı Benjamin Steinmetz ve endüstriyel tüketim ürünleri devi Manutan’ın sahibi Jean-Pierre Guichard de Karamehmet ile birlikte listenin yeni versiyonunda boy gösterecek.

"CENEVRE'DE İKAMET EDİYOR"

Bilan’da yayınlanan haberde Mehmet Emin Karamehmet’in yılın bir bölümünü Cenevre’deki evinde geçirdiğine dikkat çekiliyor. Dergide yayınlanan makalede Mehmet Emin Karamehmet ile ilgili şu satırlar yer aldı: “Çukurova Holding’in sahibi Mehmet Emin Karamehmet, Forbes dergisinin tahminine göre 2,4 milyar dolarlık bir serveti yönetiyor. 69 yaşındaki bu Türk, ambalaj, kimyasal ürünler, finans, inşaat, savunma, telekomünikasyon ve medya iştiraklerini elinde bulunduruyor. Servetinin büyük bir kısmı, Türkiye’nin en büyük mobil operatörü Turkcell kaynaklı. Uzun yıllardır Cenevre’nin lüks bir mahallesinde ikamet eden Karamehmet, radarımıza yakalandı.”

KONUYLA İLGİLİ TÜM HABERLER İÇİN AŞAĞIDAKİ FOTOĞRAFLARA TIKLAYINIZ...

 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER