ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Şubat 2014 Pazartesi 15:01

KAP, Merkezi Kayıt Kuruluşuna devrediliyor


Borsa İstanbul tarafından yürütülen ve kamuya açıklanması gerekli olan bilgilerin elektronik imzalı olarak iletilerek kamuya duyurulduğu elektronik sistem Kamuyu Aydınlatma Platformu'nun (KAP) işletimi 17 Mart 2014 tarihi itibarıyla Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) tarafından yürütülecek.
Borsa İstanbul açıklamasına göre, yasal gereklilikler doğrultusunda kamuya açıklanması gerekli olan bilgilerin elektronik imzalı olarak iletildiği ve kamuya duyurulduğu elektronik sistem olan KAP'ın işletimi, 17 Mart 2014 tarihi itibarıyla MKK tarafından yürütülecek. Devirle birlikte KAP'ın mevcut internet sitesi olan www.kap.gov.tr adresinde herhangi bir değişiklik olmayacak.
Sermaye Piyasası Kanunu kapsamında kendisine şirketler ile yatırımcıların iletişimini sağlayabileceği elektronik platform oluşturma, sermaye piyasasına ilişkin verilerin tek bir noktada toplanmasını sağlamaya yönelik elektronik veri bankası kurma görevleri verilmiş olan ve yürüttüğü mevcut görevler çerçevesinde şirketler ve yatırımcıları buluşturan bir portala sahip olan MKK'nın, KAP'ın işletimini de üstlenmesiyle birlikte sermaye piyasalarına yönelik verilen hizmetlerde etkinlik artacak.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER