ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2013 Salı 21:23

Kalkınma Konferansı Elazığ'da yapılacak


Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı, 16-17 Mayıs'ta Elazığ'da yapılacak. Konferansta bildiri sunmak isteyenler, Türkçe veya İngilizce bildiri özetlerini 15 Mart'a kadar "paperubkfirat@firat.edu.tr" adresine iletebilecek.

Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli'ye hizmet veren Fırat Kalkınma Ajansı (FKA)'ndan yapılan açıklamaya göre, FKA ve Fırat Üniversitesi işbirliğinde düzenlenecek Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı, 16-17 Mayıs'ta Elazığ'da gerçekleştirilecek. Bölgesel kalkınma alanında çalışmalar yapan bilim adamlarını, uygulamacıları ve üniversiteler dışındaki araştırmacıları buluşturarak, karşılıklı fikir alışverişinde bulunabilmelerine zemin hazırlamak amacıyla düzenlenen konferansta, çağrı ve özel davetli oturumlar gerçekleştirilecek. Konferansta, ayrıca, uluslararası en iyi uygulamaların tartışılacağı tematik oturumlar da bulunacak. Konferansta bildiri sunmak isteyenler, Türkçe veya İngilizce bildiri özetlerini, 15 Mart'a kadar "paperubkfirat@firat.edu.tr" adresine iletecek.

İlki 2011 yılında Malatya'da Kalkınma Bakanlığı, OECD, İslam Kalkınma Bankası, Avrupa Komisyonu, yerli ve yabancı üniversiteler, çeşitli araştırma kurumları, kalkınma ile ilişkili çeşitli kamu kurumları ve özel sektör temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen konferansta, 18 farklı başlık altında 88 bildiri sunulmuş, kabul edilen bildiriler, konferans bildirileri kitabında yayınlanmıştı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER