ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 12:12

Kahramanmaraş Piazza AVM kapılarını açıyor

Kahramanmaraş Piazza AVM kapılarını açıyor


Türkiye'de alışveriş merkezi konseptine yeni bir anlayış getiren, sadece alışveriş değil yaşam alanları inşa eden Rönesans Holding'in Kahramanmaraş'ta ABD’li AGP firması ile ortaklaşa kurduğu Piazza Alışveriş ve Eğlence Merkezi için geriye sayım başladı. 26 Nisan'da açılacak Pizza AVM, 2 bin 500 kişilik istihdam sağlayacak.

Kentin sosyal dokusuna hitap edecek şekilde düzenlenen ve bölgenin en büyük AVM'si olma özelliğini taşıyan Kahramanmaraş Piazza, 26 Nisan'da kapılarını halka açmaya hazırlanıyor. 36 dönümlük alanda, 5 katlı olarak inşa edilen ve toplam kapalı alanı 110 bin metrekare olan alışveriş merkezinde 160'a yakın ulusal ve uluslararası markalara ait mağazalar yer alıyor. Alışverişin yanı sıra eğlence ve yaşam merkezi olarak inşa edilen Piazza'da, 10 sinema salonu, bowling ve buz pisti bulunuyor.

KENTİN MERKEZİNDE, BAĞLANTI NOKTASINDA

Kentin merkezinde, doğu ve batı çevre yollarının kesiştiği noktada bulunması dolayısıyla çevre bölgeye de hitap eden Kahramanmaraş Piazza, 830 araçlık kapalı, 250 araçlık da açık otoparka sahip. 2 adet yürüyen bant, 10 adet yürüyen merdiven, 5 adet müşteri asansörü bulunan dev AVM'nin Food Court oturma alanının kapasitesi 2200, terasın 650, toplam oturma alanının kapasitesi ise 3.000 metrekare.

Ulaşım kolaylığı avantajıyla çevre iller Gaziantep, Osmaniye, Adıyaman, Malatya, Adana ve İskenderun'a da hitap eden Piazza AVM'de 5M Migros, Koçtaş, Teknosa, LWC, Media Markt, Crazy Game, Cinemaximum da yer alıyor. 160 ulusal ve uluslararası markalara ait mağazaların yer aldığı alışverişin merkezi, Kahramanmaraş'ın ilk alışveriş merkezi olma özelliğini taşıyor.

Kahramanmaraş Piazza'nın, bölgenin sadece ekonomisine değil, sosyal hayatına da büyük katkı sağlaması bekleniyor. Piazza Kahramanmaraş Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nin, vereceği hizmetleri ile alışveriş ve eğlence alışkanlıklarını değiştireceği belirtiliyor. İnşaatına başlandığı günden itibaren binlerce kişiye istihdam imkanı sunan Kahramanmaraş Piazza, hizmete girdiğinde doğrudan yaklaşık 2.500, dolaylı olarak on binlere istihdam kapısı açacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER