ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Kasım 2012 Pazartesi 17:48

Kadın girişimcilere seminer

Kadın girişimcilere seminer


Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) bünyesinde örgütlenen TOBB Bursa Kadın Girişimciler Kurulu (KGK), güncel ekonomik konular ve üyelerinin ihtiyaç duyduğu alanlarda eğitim vermeye başladı. Bursa’daki şirketlerin yapısından yola çıkılarak ilk eğitim 'Aile Şirketlerinin Devamlılığı' konusuyla, BTSO’da gerçekleştirildi.

Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Muhasebe-Finansman Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sait Kaygusuz’un verdiği eğitimde aile şirketlerinde devamlılığın sürdürülebilmesindeki temel unsurlardan biri olan finansal yönetimdeki başarı vurgulanırken, "Finansal analiz sadece kar zarar ilişkisini değil, işletmelerin kırmızı çizgilerini, performansını ve büyüme ve küçülme politikalarını belirleyen göstergelerdir." mesajı verildi.

Eğitim boyunca katılımcılara, sermaye artırımı, karlılığın ölçümü, kredi bulma, iflas, şirket varlıklarının etkin kullanımı ve borç ödeme gücünün tespiti gibi konularda sunum yapıldı. TOBB Bursa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Emine Örnek’in açılış konuşmasını yaptığı eğitime, KGK üyeleri ile girişimci adayları da ilgi gösterdi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER