ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ocak 2013 Salı 16:09

JEWEX 2013, 1-4 Şubat arasıdda düzenlenecek


Bu yıl 140'ın üzerindeki katılımcısı ile mücevher sektörüne yön verecek olan 5. Alyans, Altın, Mücevher, Gümüş Takı ve Saat Fuarı (JEWEX 2013), 1-4 Şubat 2013 tarihinde İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda düzenlenecek. Gençiz Fuarcılık, İzmir Kuyumcular Odası ve İzmir Ticaret Odası başta olmak üzere ülke genelindeki oda ve derneklerin işbirliğinde Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) ana sponsorluğundaki fuarda, ilk kez görücüye çıkacak 2013 mücevher modellerinin sektör profesyonelleri tarafından büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Gençiz Fuarcılık Genel Müdürü Osman Gençer, her yıl başarı grafiğini yükselten ve emin adımlarla büyüyerek ilerleyen JEWEX’in, 2013 yılına damgasını vuracağını ve sektör tarafından büyük ilgiyle takip edileceğini söyledi. Fuarın verimli geçmesi için her türlü çalışmayı yaptıklarını belirten Gençer, “İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda kurulan birbirinden özel ve farklı stantlarda katılımcılar altın, mücevher, gümüş takılar, değerli ve yarı değerli taşlar, inciler, incili takılar, saatler, makine, alet ve ekipman, kuyumculuk vitrin dekorasyon ve sergileme ürünleriyle güvenlik gereçlerinde geldikleri düzeyi ortaya koyacak. Faaliyet gösteren veya sektöre hizmet veren üreticiler, toptancılar, perakendeciler, ihracatçılar, ithalatçılar ve tasarımcılar, sektörün geldiği son noktayı JEWEX 2013 kapsamında açılan stantlardan takip edecek. Geçen yıllara kıyasla çok daha fazla marka ve geniş ürün yelpazesi sunulan, iş bağlantılarına imkan tanıyan, güçlü bir platform haline gelen fuar, kuyumculuk sektörünün Ege zirvesi niteliğini taşıyor.” diye konuştu.

Bu yıl JEWEX’e katılan firma sayısı, 135’ten 140’a çıktı. Ayrıca Makedonya, Azerbaycan, Kuzey Irak gibi ülkelerden ziyaretçi bekleniyor. Her yıl çıtası yükselen JEWEX'in dünya kuyumculuk piyasası tarafından yakından takip edildiğini belirten Genel Müdür Gençer, beklenenin üzerinde bir performans göstermesini beklediklerini kaydetti. Kuyumculuk sektöründeki sıkıntıların en üst düzeye çıktığı günlerde çıkış reçetesinin JEWEX 2013’te yazılacağını savunan Gençer, “Durgun sularda, normal piyasalarda herkes yol alır. Önemli olan büyük dalgaların olduğu okyanuslarda hareket edebilmek, dalgalı piyasalarda ticareti geliştirmektir. Bize inanan, bize güvenen gerek katılımcılarımız gerekse ziyaretçilerimiz, dört gün boyunca üretim ve hizmet kaliteleriyle maharetlerini ortaya koyacak. Dilerim tüm taraflar için hayırlı olur.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER