ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2017 Pazartesi 11:57

İTO Anadolu Yakası Temsilciliği Maltepe'ye taşındı

İTO Anadolu Yakası Temsilciliği Maltepeye taşındı

İTO'nun Anadolu Yakası’nda hizmet veren Kadıköy Hizmet Birimi, Maltepe’deki Anadolu Yakası Bölge Temsilciliği’ne taşındı


İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar, "Üyelerimiz, pek çok belgeye internet ortamında hızlı ve daha düşük maliyetle ulaşabiliyorlar. 2016'da üyelerimiz internet üzerinden tam 385 bin işlem gerçekleştirdi." dedi.

Çağlar, İTO'nun Anadolu Yakası’nda hizmet veren Kadıköy Hizmet Birimi'nin, Maltepe’deki Anadolu Yakası Bölge Temsilciliği’ne taşınması vesilesiyle düzenlenen açılış töreninde bir konuşma yaptı.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ve duaların ardından kürsüye gelen Çağlar, konuşmasında odanın çalışmalarına ilişkin bilgiler verdi.

İTO'nun elektronik evrak dönüşüm sistemi E-İTO kapsamında, oda hizmetlerini elektronik ortama taşıdığını belirten Çağlar, "Üyelerimiz, pek çok belgeye internet ortamında hızlı ve daha düşük maliyetle ulaşabiliyorlar. 2016'da üyelerimiz internet üzerinden tam 385 bin işlem gerçekleştirdi." bilgisini verdi.

- "15 bini aşkın üyemizin talebine Mobil İTO ile cevap verdik"

İTO'nun şirket kuruluş işlemlerinden aldığı hizmet bedelini kaldırdığını anımsatan Çağlar, icra takiplerinde de vekalet ücreti alınmadığını söyledi. Bu katkı nedeniyle sadece 2016'da en az 5 milyon liranın üyelerin cebinde kaldığını anlatan Çağlar, şunları kaydetti:

"Yıllık aidat ve munzam aidat ödemelerini oda web portalımızdan kredi kartıyla yapma imkanı getirdik. 2016’da 90 bin üyemiz bu hizmeti kullandı. İstanbul gibi büyük, ülkelere bedel bir şehrin ticaret odasıysak, sabit durmak yetmez dedik, Mobil İTO projemizle hizmeti üyemizin ayağına taşımaya karar verdik.

İTO otobüsümüz cumartesi dahil haftanın 6 günü İstanbul’un değişik noktalarında hizmet veriyor. Geçen yıl 15 bini aşkın üyemizin talebine Mobil İTO ile kendi bölgelerinde cevap verdik."

- "400 milyon liralık kredi tutarını üyelerimizin kullanımına sunduk

Çağlar üyelerden gelen talep yoğunluklarını değerlendirerek Pendik ile Çatalca’da hizmet birimlerini faaliyete başlattıklarını ifade ederek, İTO'nun üyelerine sağladığı finansman kolaylıklarına değindi.

Çağlar, "Finansman noktasında üyelerimize önemli bir kaynak aktardık. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Nefes Kredisi kapsamında, teminatsız ve oldukça düşük faiz oranıyla 400 milyon liralık bir kredi tutarını üyelerimizin kullanımına sunduk. 2 bin 500’ü aşkın üyemiz bu imkandan yararlandı." diye konuştu.

- Günde 2 bin 500'ü aşkın üyeye hizmet verecek

Açılışta verilen bilgilere göre, Maltepe Gold Plaza'nın giriş katında hizmet veren Anadolu Yakası Bölge Temsilciliği günde 2 bin 500'ü aşkın üyeye hizmet sunacak.

Üyeler, ticaret sicil işlemleri ile birlikte dış ticaret belgesi onayı, faaliyet belgesi temini gibi işlemlerini temsilcilikte gerçekleştirebilecek.

Çok sayıda İTO üyesinin katılımıyla düzenlenen açılış töreni Çağlar'ın konuşmasının ardından kurdela kesimiyle sona erdi. Çağlar beraberindeki ilgililerle temsilciliği gezerek çalışma sistemleri hakkında bilgi aldı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER