ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ocak 2013 Pazartesi 18:59

İtalyan ISVEA'yı Türk şirketi aldı

İtalyan ISVEAyı Türk şirketi aldı


Türkiye'de inşaat malzemeleri sektöründe üretici olan ve aynı zamanda uluslararası yabancı markaların distribütörlüğünü de yürüten Ece Holding, İtalya'nın köklü banyo markası olan ISVEA markasını satın aldı. Roma'da gerçekleştirilen imza törenine Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Hakkı Akil de katılarak Ece Holding'e hayırlı olsun dileklerini sundu.

İtalya'nın başkenti Roma'daki Roma Cavalieri Waldorf Astoria Hotels&Resorts'ta düzenlenen imza törenine Türkiye Cumhuriyeti Roma Büyükelçisi Hakkı Akil, Ece Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz ve ISVEA CEO’su Mario Angelucci katıldı. Ece Holding CEO'su Erdem Çenesiz, ISVEA markasıyla Türk girişimciliğini İtalyan fonksiyonelliği ve tasarımıyla buluşturmak istediklerini ifade etti. ISVEA'nın gerek Türkiye pazarında gerekse AB'de çok hızlı büyüyeceğinin altını çizen Çenesiz, " Tamamen yeni bir ekip ve dağıtım kanalıyla faaliyetlerini sürdürecek olan ISVEA ile 5 yıl içinde yüzde 10 oranında pay almayı hedefliyoruz." dedi. Çenesiz, ISVEA'nın faaliyetlerinin yeni kurulan ISVEA Eurasia A.Ş. tarafından yürütüleceğini belirterek İtalya'daki merkezin ise Milano'da olacağını kaydetti.

Bir İtalyan markasının daha Türk girişimciler tarafından satın alınmasını değerlendiren Büyükelçi Akil ise yaptığı değerlendirmede Türk işadamlarının artık çok daha özgüvenli, uluslararası piyasalarda rekabet etme gücüne sahip ve atılgan olduğunun altını çizdi. Türk şirketlerinin ve işadamlarının adlarının, günümüzde dünya devleriyle birlikte anıldığına değinen Akil, ISVEA markasının, ECE Holding bünyesinde “Türk dokunuşuyla” ileride daha da önemli başarılara imza atacağından emin olduğunu kaydetti. Büyükelçi Akil, başka şirketlerin de İtalya’da şirket ve marka satın alma konusunda cesaretleneceğini düşündüğünü belirterek, bu satın almanın her iki tarafa da hayırlı olmasını diledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER