ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 14:59

İşveren ve iş arayanlar buluşacak


İş arayan, işveren ile ilgili kurum ve kuruluşları bir araya getiren Antalya Akdeniz İş Fırsatları Zirvesi, 17-18 Nisan 2013 tarihleri arasında Cam Piramit Fuar alanında gerçekleştirilecek. Yerel ekonomi ve istihdam ortamını hareketlendirmek, güçlendirmek ile işgücü imkanları hakkında bilgilendirmenin yapılacağı organizasyona herkes katılabilecek.

Hazırlıkları devam eden iki günlük etkinliğe, Antalya’da faaliyet gösteren 557 iş yeri, 10 bin 500 kişilik işgücünü temin etmek amacıyla katılıyor. Antalya Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) iş ve meslek danışmanlarınca iş arama becerileri seminerlerinin de düzenleneceği organizasyona katılımın istenilen seviyede gerçekleşmesi için İŞKUR tarafından SMS ve e-mail yoluyla iş arayanlar davet ediliyor. Zirvede turizm, sağlık, havacılık, sanayi, otomotiv, tarım, eğitim, güvenlik ve hizmet sektörlerinin önde gelen işletmeleri, personel politikaları hakkında iş arayanlarla ve öğrencilerle paylaşımda bulunarak kendilerini tanıtacak.

Söz konusu zirve; Antalya Valiliği himayesinde, İŞKUR koordinasyonu ile İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu üyesi kurumlardan, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığının ortaklığıyla gerçekleşecek.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER