ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Rüzgarlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2012 Salı 17:04

İstanbul’a 'deniz uçağı seferleri' başlıyor

İstanbula deniz uçağı seferleri başlıyor


Bursa’nın Gemlik Belediyesi ‘deniz uçağı seferleri’ başlatıyor. Projenin onaylanması durumunda Gemlik ile İstanbul arasındaki mesafe 20 dakikaya düşecek. Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, Gemlikli ve Bursalı sanayici ve işadamlarının yanı sıra İstanbul ile bağlantılı pek çok kişinin zaman kaybına uğramadan İstanbul’a gidebileceğini belirterek, “Bu proje Gemlik’e artı değer kazandıracaktır. Gemlik’in marka değerini ve ismini daha da yükseltecektir.” dedi.

BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy, Seabird Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kürşad Arusan, kaptan pilotlar Stephen Bursey, Kirk Allen ve Fabio Ciovaccani ile UÜ Gemlik Yerleşkesi önü, Dörtyol iskelesi ve sahil kesiminde incelemelerde bulunan Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, BURULAŞ ile proje ortaklığı yapacaklarını belirterek, alt yapı, fizibilite ve izin konusundaki çalışmaları başlattıklarını kaydetti.

Gemlik ile İstanbul arasının deniz uçağı seferleriyle 20 dakikaya ineceğini bildiren Yılmaz, 19 kişilik deniz uçaklarının Haliç’ten kalkıp, Gemlik Dörtyol mevkiine ineceğini kaydetti.

Gemlik Liman Müdürü Serkan Canlı ile de görüşen heyet, gerekli çalışmaların tamamlanması halinde yeni yılda bu seferleri başlatacaklarını açıkladı. Geçtiğimiz yıl Haliç’ten Türkiye’nin 4 noktasına deniz uçağı ile hizmet vermeye başlayan Seabird Havayolları şirketi ise Gemlik Belediyesi’nin talebi doğrultusunda merkez noktayı önce 5’e ardından da 14’e çıkaracağını söyledi.

Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, deniz uçağı seferleriyle ulaşımın çok kısa sürede tamamlanacağını ve zaman kaybının önüne geçileceğini hatırlatarak, çalışmanın Bursa ve Gemlik’e hayırlı olmasını diledi. Projenin Gemlik’e artı değer katacağını vurgulayan Yılmaz, bu proje sayesinde ilçenin marka değeri ve isminin de yükseleceğine dikkat çekti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER