ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Temmuz 2014 Perşembe 12:20

"İsrail’in yaptığı insanlık suçu"

"İsrailin yaptığı insanlık suçu"

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, İsrail’in Gazze’ye yönelik insanlık dışı saldırılarını kınadı.


MÜSİAD Genel Başkanı İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırılarla ilgili bir açıklama yaptı. Olpak, yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"MÜSİAD olarak, öncelikle, Dünyanın neresinde, kim tarafından yapılırsa yapılsın ve gerekçesi her ne olursa olsun, her türlü zulmün bir ’insanlık suçu’ olduğuna inandığımızı belirtmek istiyoruz. Bu bağlamda ’Masum bir insanı öldüren bütün bir insanlığı öldürmüş gibidir’ ayetine inancımızdan hareketle, Ramazan’ı idrak ettiğimiz şu günlerde, İsrail’in Gazze’ye yönelik yapmış olduğu zorbalığı ve şiddeti kınıyoruz. Gerekçesi her ne olursa olsun, kim tarafından yapılırsa yapılsın, her türlü zulmün bir insanlık suçu olduğuna inanıyor, devlet eliyle yapılan zorbalık ve şiddetin de bir an önce durdurulması ve bu acıyı durdurmaya yönelik bütün adımların biran önce atılması gerektiğine inanıyoruz.

Bu saldırılar olurken, gerek Gazze ile aynı kutsal değerlere sahip İslam Dünyasının, gerekse evrensel hukuk kurallarının bağlayıcılığına inanan Dünya ülkelerinin, içinde bulundukları bu suskunluğu bozarak, ’insanlık’ adına gerekli olan tüm adımları atmasını, ’insan’ olmanın verdiği sorumluluk adına her türlü maddi-manevi desteği Gazze’den esirgememeleri gerektiğini ifade ediyoruz.

Dil, din, ırk farkı gözetmeksizin, insan olarak ’soydaş’ olduğumuzun farkına vararak, ’insanlığın’ ve ’insani değerlerin’ her türlü terörün, zorbalığın, şiddetin, aşağılamanın ve zulmün üzerine galip geleceğine olan inancımızla, herkesi duyarlı olmaya davet ediyoruz."
KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER