ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Rüzgarlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 17:19

İspanyollar Türklere çok kızdı!

İspanyollar Türklere çok kızdı!

Türkiye'nin uçak, otel ve kahvaltı dahil 5 günlük paket turları 208 Euro'ya sunması İspanyol turizmcileri kızdırdı.


Türkiye'nin turizmdeki fiyat uygulaması İspanyollar'ı endişelendirdi. Avrupa'dan Türkiye'yi ziyaret edecek turistlere uçak, otel ve kahvaltı dahil 5 günlük paket turları 208 Euro 'ya sunması İspanya'daki turizm şirketlerini kızdırdı.

Kanarya Adası'ndaki oteller hükümete başvurarak özellikle İngiliz, Alman ve İskandinav ülke turistlerinin bu cazip fiyatlar karşısında rezervasyonlarını iptal ederek Türkiye'ye yöneldiğini belirtti.

Türkiye'nin içeride ve bölgesinde yaşadığı olaylar nedeni ile bu yıl büyük turist sıkıntısı yaşadığını ileri süren İspanyol seyahat acenteleri 5 günlük turların 208 Euro'ya sunulması karşısında rekabet etmelerinin imkansız olacağını savundu.

Sonbahar sezonunda halen yaz mevsimi yaşanan Kanarya adalarına gitmeye hazırlanan İspanyol turistlerin de Türkiye'ye yönelmeye başladığı ifade edildi.

Kriz ile karşı karşıya kalan İspanyollar'ın 208 Euro'luk fiyat karşısında şaşırdıklarını vurgulayan yetkililer "Bu paketi alan İspanyollar Madrid'den tarifeli bir uçakla Türkiye'ye giderek 3 veya 4 yıldızlı otellerde 5 gün tatil yapabiliyorlar" açıklaması yaptı.

KAYNAK:
DHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER