ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Kasım 2012 Perşembe 14:30

İŞKUR 420 bin kişiyi işe yerleştirdi

İŞKUR 420 bin kişiyi işe yerleştirdi


Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İnsan Kaynakları Daire Başkanı Necmettin Esen, 2003 yılında sadece 65 bin kişiyi işe yerleştiren kurumun geçen yıl 360 bin bu senenin ilk 10 ayında ise 420 binin üzerinde kişiyi işe yerleştirdiğini açıkladı.

Bursa Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kent Konseyi, Müdürlüğü ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından düzenlenen Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması (BİİB'12) Atatürk Merinos Kongre ve Kültür Merkezi'nde başladı. Toplam 131 şirketin stant açtığı zirvede iş arayanlarla iş veren temsilcileri buluştu. Zirveye iş arayan vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Zirvenin açılışında konuşan İŞKUR İnsan Kaynakları Daire Başkanı Necmettin Esen, 100 binlerce kişiye meslek edinme kursları ile eğitim verdiklerini söyledi. İŞKUR’un ulusal ve yerel düzeyde ortaklarıyla desteklediği çalışmalarla her yıl istihdama daha fazla kakı sağladığını anlatan Esen, “Her geçen yıl daha fazla vatandaşa hizmet sunuyoruz. 2003’te 65 kişiye iş yerleştiren İŞKUR geçen yıl 360 bin, bu yılın ilk 10 ayında ise 420 bin üzerinde işsizi işe yerleştirdi. 30 bin vatandaşımız iş gücü yetiştirme ve uyum programlarından yararlanmışken 2010’da 210 bin, 2011’de 250 bin ve bu senenin ilk 10 ayında 370 bin vatandaşımız bu hizmetlerden yararlandı.” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise artık ‘ne iş olursa yaparım’ döneminin bittiğini, vasıflı elamanların öne çıktığını söyledi. Başkan Altepe, 'Bu tür organizasyonlarla iş arayanlarla işveren temsilcileri direkt buluşabiliyor' diye konuştu.

Bursa Vali Yardımcısı Hüseyin Eren de zirvede iş arayanların iş veren temsilcileriyle iş bulma yöntemleri konusunda bilgi aldıklarını dile getirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER